Co je to jóga? Mnoho lidí o ní mluví, někteří ji vychvalují, jiní si neustále slibují s ní začít. Jóga či yoga je soustava indických nauk o metodách ovládání tělesných a duševních funkcí člověka zahrnující fyzické cvičení, koncentraci a meditaci. Význam slova jóga se definuje jako „sjednocení, splynutí, spojení“.

Základy jógy

Mezi základní pravidla jógy patří soustředěné naslouchání svému tělu. Jóga dává prostor vnímat své hranice a nenutí je násilně překračovat. Podstatou jógy je cvičení vlastní pozornosti a mysli, zároveň kultivování všímavosti ke svému tělu. Aby vám cvičení jógy přineslo co nejvíce, je vhodné zvolit styl, který vám bude vyhovovat. Přečtěte si více o základech jógy!

Cvičení jógy

K čemu je dobrá jóga a jaké jsou benefity jejího praktikování? Mezi odpověďmi na tyto otázky můžeme najít pojmy jako emocionální stabilita, lepší fyzická kondice, zlepšení pohledu na problémy, odolnost proti stresu a zlepšení koncentrace. V případě Vašich nejistot ohledně praktikování jógy se neváhejte zeptat lektora přímo na lekci nebo navštivte některý z našich seminářů. Doporučujeme také využít naší online Poradny o józe.

Poradna o józe

Máte dotazy ohledně cvičení jógy, nebo pomůcek na jógu?

Tipy a rady z yogashopu