Jak vybrat lekci jógy


Lekce – začátečník

Začínám s jógou

Rozhodli jste se začít s jógou? Ten správný čas je kdykoliv, tedy i teď. Skvělé je začít s hatha jógou pro začátečníky, takzvaně u kořenů, nebo vyzkoušet její HOT verzi. Nebojte se mostů a stojek! Lektoři a lektorky lekcí pro začátečníky počítají s tím, že možná bude potřeba něco víc vysvětlit nebo pomoct. A složité ásany si nechávají na později. Velmi oblíbená specialita Yogacentra je Hatha jóga pro všechny s Bárou.

Lekce – bolest zad

Bolí mě záda

Bolí vás záda? Hlava? V kříži? Jednostrannou zátěž od počítače je třeba kompenzovat zdravým cvičením a dýcháním. Každý čtvrtek cvičíme Jógu pro zdravá záda, dobře funguje i plynulá Vinyasa Flow, popřípadě její HOT verze. Doporučujeme také protažení na polední józe ‒ právě vystřídání pozic během dne má skvělé účinky.

Lekce – stres

Potřebuju se zbavit stresu

Špatně spíte? Stres v práci? Potřebujete se zklidnit a prodýchat? Vítejte. Jóga je tu pro vás. Nabízí se samozřejmě relaxační jóga, někdo ale potřebuje stres spíš vypotit a zničit se ‒ náš tip je Fit jóga, popřípadě i její HOT verze.

Lekce – hubnutí

Potřebuju zhubnout

Všechno se vším souvisí. Kvůli stresu není čas na cvičení, na diety pomyšlení a z nadváhy bolí záda… Chcete ze všeho nejdříve zhubnout? Postava se dá zformovat i jógou. Zkuste nastartovat metabolismus na HOT józe nebo získat kondici na Fit józe. Pokud byste se necítily ve smíšeném kolektivu dobře, můžete začít na Józe pro ženy.

Lekce – silácká

Chci si dát na józe do těla

Jógová praxe nemusí znamenat jen pránájámu a meditování se zkříženýma nohama. Někdy se můžete i pořádně zpotit a zkroutit. Už v názvu je slyšet síla na Power józe. Pro hodně pokročilé doporučujeme lekce Vinyasa FlowHOT FitHOT Power jógy. Do rozvrhu se nám vrátila i HOT vinyasa jóga.

Lekce – těhotné

Hledám cvičení pro těhotné

Yogacentrum Holešovice i Ďáblice má pro těhotné dveře otevřené. Nejlepší jsou lekce gravid jógy, upravené tak, abyste se cítily co nejpohodlněji a procvičovaly dýchání a napojení na miminko. Pokud jste ale pokročilejší jogínka, můžete také po domluvě s lektorem, s pozorností ke svému tělu a jeho potřebám, navštívit relaxační jógu nebo hatha jógu pro všechny.

(Pokud si nejste jistá, nakolik je pro vás lekce vhodná, domluvte se s Nikolou na čísle 776 011 933.)

Lekce – s dětmi

Chci cvičit s dítětem

Posilujeme vztah mezi dospělým a dítětem. Seznamujeme se s jógou. Trochu cvičíme, trochu tančíme, trochu si hrajeme. Máte dítě úplně malé? Ještě nechodí? Dvě dopoledne v týdnu vede oblíbená Zoja Benešová lekce Jógy pro maminky s miminky.

Lekce – dětská

Chci poslat dítě na jógu

Hledáte nesoutěžní, přátelskou, smysluplnou pohybovou aktivitu pro děti? Něco, co je bude bavit, u čeho se protáhnou, procvičí si soustředění a naberou zdravé sebevědomí? Skvělé lekce jógy pro děti od 5 do 9 let vede Nikola. Starší sourozenci mohou navštěvovat Junior jógu.

Lekce – filosofie

Zajímá mě jógová filosofie

Možná toužíte proniknout někam „za“. Zjistit, kdo vlastně za tím složitým systémem ásan stojí a jaké je duchovní pozadí oněch stojů na hlavě a těžko uvěřitelných zkroucenin. I pro vás bude mít smysl kurz pro učitele jógy. Rozsáhlá půlroční průprava je vhodná nejen pro lidi, kteří chtějí učit, ale také pro ty, kteří chtějí více poznat sebe sama a proniknout jógovou praxí do hloubky. Včetně techniky, etiky, filosofie, anatomie a dalších souvisejících disciplín.

Lekce – HOT jóga

Jsem oddaný/á HOT józe

Yogacentrum otevřelo v roce 2006 úplně první HOT jógovou místnost v Praze. O teplu tedy něco víme a ohřejí se u nás jak začátečníci, tak pokročilí. Pro ty, co jsou „něco mezi“, máme téměř každý den lekci pojmenovanou jednoduše HOT jóga. Skvělá na protažení a srovnání dysbalancí je HOT jin jóga. Pokud se naopak cítíte na něco náročnějšího, cvičíme HOT power jóguHOT vinyasa jóguHOT Fit jógu.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Jak funguje hormonální jógová terapie?

Informace o opětovném otevření našich studií k 25. květnu

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Co je to Body rolling?

Body rolling je komplexní protahovací cvičení na speciálních míčích, které vede k uvolnění a posílení hlubokých svalů.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz