{breadcrumbs}

Kurz instruktora jógy

Kurz instruktora jógy pořádaný Yogacentrem je půlroční víkendový kurz pro budoucí lektory hatha jógy. Po jeho absolvování získáte osvědčení o rekvalifikaci a můžete se věnovat práci jógového cvičitele. Všechny víkendy kurzu se konají v Praze.

Kurz

Kurz září 2023 - březen 2024

Volná místa
29.000 Kč
*Studijní materiál je v ceně kurzu.
Yogacentrum Holešovice, Praha 7 Rozpis termínů
Kurz

Kurz březen 2023 - srpen 2023

Volná místa
29.000 Kč
*Studijní materiál je v ceně kurzu.
Yogacentrum Holešovice, Praha 7 Rozpis termínů

Jak se na kurz přihlásit

Vyplněnou přihlášku zašlete na email info@yogacentrum.cz, nebo ji odevzdejte na recepci Yogacentra.

Proč si vybrat naše kurzy

Akreditace

 • Yoga Alliance
 • MŠMT

Certifikáty

 • Certifikát
Pro koho je kurz určen?

Pro koho je kurz určen?

Zájemce o kurz instruktora jógy spojuje zájem o jógu a touha zdokonalovat se. Úroveň zkušeností těch, kteří se hlásí na kurz, je různá. Mezi přihlášenými jsou jak lidé, kteří se jógou dlouhodobě zabývají, tak ti, kteří ji objevili nedávno.

Formálně je k zapsání do kurzu třeba mít ukončené středoškolské vzdělání s maturitou, podat přihlášku a uhradit zálohu.

Kurz lektora jógy nemusí nutně vést k tomu, abyste dále vyučovali jógu pro širokou veřejnost. Instruktorské kurzy jsou i pro toho, kdo chce poznat sebe sama a proniknout do svého nitra. Bude jen na vás, jakou cestu si po absolvování kurzu hatha jógy zvolíte.

Co na kurzu získáte?

Zkušenosti a znalosti

 • v kurzu jógy se seznámíte s celkovou filozofií jógy
 • získáte znalosti z oboru anatomie a fyziologie
 • rozšíříte své znalosti hatha jógy a budete moci proniknout do samotné podstaty, ke kořenům jógy

Možnost získat mezinárodní certifikát Yoga Alliance

 • kurz je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (čj.: 074/2017-50): díky tomu obdržíte po úspěšném absolvování „Osvědčení o rekvalifikaci‟
 • zcertifikát učitele jógy vás opravňuje k podání žádosti o registraci na stránkách Yoga Alliance

Náplň kurzu

Výuka zahrnuje 5 základních okruhů, které mapují jógu v její komplexnosti. Kurz se věnuje tělesnému i duševnímu rozvoji.

Technika hathajógy
 • 240 hodin (180 v Yogacentru, 60 samostudium)
 • Výuka zahrnuje praktické poznávání hatha jógy. Detailně se seznámíte s více jak 80 ásanami a 10 technikami pránájámy.
Metodika vedení instruktorských lekcí
 • 55 hodin (45 v Yogacentru, 10 samostudium)
 • Pro lektora jógy je důležité naučit se pracovat s kolektivem, vědět jak lekce koncipovat a přizpůsobovat je dle potřeb klientů. V těchto hodinách bude pozornost věnována například modifikaci póz, používání jógových pomůcek, gravid józe, přípravě na lekci či využití hlasu během vedení lekce.
Anatomie a fyziologie
 • 20 hodin (všechny v Yogacentru)
 • Instruktor jógy musí znát duševní i tělesné aspekty jógy. V kurzu je proto věnována pozornost také účinkům na fyzické tělo. Důležitá je především znalost kloubů a svalů, dýchacího, hormonálního a mízního systému a čaker.
Praxe
 • 35 hodin (30 hodin v Yogacentru, 5 hodin samostatného vedení lekce)
 • Teoretické poznatky je třeba převést do praxe. V této části kurzu se budoucí lektoři zdokonalují v praktikování jednotlivých póz a pilují techniku. Na závěr si každý účastník vyzkouší samostatně vést 5 lekcí.
Filozofie, etika, historie jógy a zdravý životní styl
 • 30 hodin (20 hodin v Yogacentru, 10 hodin samostudia)
 • Výběr ze zastřešujících a souvisejících disciplín zahrnuje informace, které by cvičitel jógy měl znát a měl by se jimi řídit.

Termíny kurzu

 březen 2023 - srpen 2023září 2023 - březen 2024
1. 3., 4. a 5. března 2023 15., 16. a 17. září 2023
2. 17., 18. a 19. března 2023 6., 7. a 8. říjen 2023
3. 31.března, 1 a 2.dubna 2023 20., 21. a 22. října 2023
4.  14., 15. a 16. dubna 2023 3., 4. a 5. listopadu 2023
5.  28., 29. a 30. dubna 2023 24., 25. a 26. listopadu 2023
6.  12., 13. a 14. května 2023 1., 2. a 3. prosince 2023
7.  26., 27. a 28. května 2023 5., 6. a 7. ledna 2024
8.  9., 10. a 11. června 2023 19., 20. a 21. ledna 2024
9.  23., 24. a 25. června 2023 2., 3. a 4. února 2024
10.  14., 15. a 14. července 2023 16., 17. a 18. února 2024
11.  28., 29. a 30. července 2023 1., 2. a 3. března 2024
12.  11., 12. a 13. srpna 2023 15., 16. a 17. března 2024

Časový rozvrh

Pátek

18:15 - 21:30

Sobota

9:00 - 16:20

Neděle

08:00 - 15:20

Zkušenosti našich lektorek

Zkušenosti našich klientů

Skvělý kurz, který se zdaleka neomezuje jen na praxi ásan a teorii. Od počátku je naplněn jógovou filozofií a dovedl mě k tomu, že jsem začala o józe přemýšlet a jógou žít. Ale hlavně je velmi praktický. Dal mi příležitost nejen si vedení lekcí vyzkoušet, ale také se v něm systematicky zlepšovat. Děkuji Janě a jejímu týmu instruktorů. Jste pro mě velkou inspirací :-)

⎯ Alice

Kurz učitele jógy byl pro mě naprosto zlomový. Děkuji mnohokrát za něj a za to, že jsem při hledání našla zrovna Janu. Jana je výborný učitel, přesně takový, na jakého se vzpomíná i po letech :-)) A navíc se sešli spolu výborní lidé (...)

⎯ Jana

Kurz se mi moc líbil a vřele ho doporučuji. Děkuji.

⎯ Blanka

Mně osobně dal tento kurz mnohem více, než jsem si vůbec mohla představit, některé věci jsou nesdělitelné. Jsem velmi spokojená.

⎯ Zuzka

Za kurz moc děkuji a myslím to opravdově. Jana mi ukázala nový rozměr yogy a celkově velmi lidský přístup k věci. Moji předchozí učitelé, kterých si také velmi vážím, byli muži s o poznaní tvrdošíjnějším a v jistém směru možná omezenějším pohledem na věc. Janin praktický pohled mi ukázal, že důležitý je nejen zápal a poctivost, píle a upřímnost, ale zejména to, umět pořádně zreflektovat a žít aktuální stav. Ukázala mi můj fyzický problém, který jsem si vpravdě ani neuvědomovala a zvedla ve mně vůli s ním pracovat. Troufám si říct, že celý kurz pro mě byl v první řadě důležitou lidskou zkušeností. Vážím si Janiny otevřenosti… toho, že neznevažuje jiné pohledy na věc a dává lidem prostor. Slovo "učitel" pro mě má skutečné grády, ale Janu za skutečného učitele považuji. Jsem ještě životní zelenáč, ale nemyslím, že je důležité, zda někdo byl deset let v Indii, Krkonoších nebo Himaláji, aby měl právoplatnou yogickou zkušenost. Stranou času a prostoru je myslím klíčové to, zda je tam to pravé lidské jádro.

⎯ Barbora

Nejdřív bych chtěla pochválit kurz, když to tak zpětně hodnotím, myslím, že jsem se opravdu hodně naučila a mám lidem okolo co předat. A sama pro sebe mám hodně informací, co a jak v rámci cvičení dodržovat a kudy případně jít dál. Jinak je kurz hezky připravený - papíry s názvy pozic, sepsaný přehled s požadavky ke splnění, knihy v ceně, složku na věci, to jsou "detaily", co to pozitivně podtrhnou. Navíc ty volné hodiny v Yogacentru, to je podle mne dobrý servis. I zkouškové požadavky byly hezky rozložené, obešlo se to bez nervů na nějaký závěrečný zkouškový den a prakticky nám to přinese mnohem víc. Testy nejsou jednoduché, což je dobře, protože ty vědomosti musíme mít.

⎯ Eva

Absolvovala jsem v Joga Centru Kurz ucitele jogy a nemohu jinak, nez doporucit vsem tem, kteri se chteji posunout dal ve sve jogove praxi a v osobnim zivote. Kurz je krasne koncipovan a ponori vas do noveho sveta, ktery se jemne propoji s realitou a vznikne spravna rovnovaha. Diky lektorum, kteri vas kurzem budou provadet, ziskate na jogu uceleny a novy pohled, otevrou se vam nove moznosti, ktere jste dosud znali jen z doslechu, ziskate pribehy ostatnich z kurzu, ktere vas obohati a hlavne, poznate do hloubky svoje telo a svoji mysl, ktere diky joze dokonale propojite. Ja osobne jsem nasla svuj vnitrni klid, ktery se snazim udrzovat kazdodennim cvicenim a zaroven mam touhu dal se joze venovat, navstevovat seminare a dale se v tomto smeru vzdelavat, jako treba nyni kurzem Jin Jogy, na ktery se tesim. Zaroven si neskutecne cenim lidi, ktere jsem diky kurzu potkala, kazda osobnost mi prinesla velikou inspiraci a radost. Jana Kurz ucitele jogy vytvorila tak, aby vam prinesl maximum z toho co jiz mate v sobe, ale zatim o tom nevite. Velike diky za vse Jane, lektorum a celemu Joga Centru, tesim se na videnou

⎯ Pavla

Krátce – čas a energie věnovaná kurzu bude v mém životě patřit mezi nejkrásnější a plodná období mého života.

⎯ Radka

Chce to jen píli, vůli a vytrvalost.

⎯ Helena

Jak to vypadá na kurzu instruktora jógy

Často kladené otázky

Jaké jsou podmínky pro přijetí do kurzu?

Ukončené středoškolské vzdělání s maturitou, vyplněná přihláška a uhrazená záloha.

Jaké zkušenosti musím mít s jógou?

Žádné, důležitá věc je předpokládaná láska k józe. Úroveň zkušeností těch, kteří se hlásí na kurz, je různá, na kurz chodí lidé, kteří se jógou dlouhodobě zabývají, ale i ti, kteří ji objevili nedávno a chtějí se o ní dozvědět něco více. Kurz není o tom, jak moc je tělo vycvičeno. Pokud do kurzu nastoupíte, uvidíte, jak se vaše kondice bude rapidně zlepšovat.

Jak dlouho trvá kurz a proč tak dlouho?

Kurz trvá půl roku (říjen až duben dalšího roku a březen až srpen) a je zhruba každý 2. víkend od pátečního večera přes sobotu a neděli. Kurzy vzhledem k jejich náročnosti pořádáme pouze 2x ročně. Během půlročního trvání kurzu mají jeho účastníci čas, aby vše, co se naučí, praktikovali a zažili si to.

Kolik hodin je povoleno zameškat? Jak je to s případnou absencí během kurzu?

Během kurzu můžete zameškat 40 hodin, což je 2,5 víkendu. Pokud kurz z nějakého důvodu přerušíte či vám chybí nějaké víkendy k určené časové dotaci, můžete si vše dodělat během následujícího běhu. Cena doplňujícího víkendu je 500 Kč.

Mohu se přidat k již započatému kurzu?

Ne, tato možnost není.

Je možno u vás ve studiu v Praze během kurzu přespat?

Ne, přenocovat v Yogacentru nelze.

Je nutné se během kurzu připravovat?

Ano, protože pokud chcete vytěžit maximum z kurzu, je dobré pravidelně praktikovat jógu a připravovat se na hodiny. Během kurzu se také píší 2 testy a na konci závěrečná práce.

Mohu zaplatit kurz ve splátkách nebo v benefitních poukázkách?

Platit se dá pouze převodem na účet.

Je uhrazená záloha vratná?

Není, jediná možnost získání peněz zpět je, že se na vaše místo přihlásí náhradník.

Co získám po úspěšném absolvování kurzu?

Po úspěšném absolvování kurzu získáte hodně zkušeností a k tomu dva certifikáty. Akreditovaný certifikát MŠMT, na jehož základě vám může být vystaven živnostenský list s uvedením formy podnikání a „poskytování služeb v oblasti jógy“. Dále mezinárodní certifikát Yogaalliance www.yogaalliance.org, který je platný celosvětově.

Kdo povede tento kurz?

Kurz pro lektory Hatha jógy vedou zkušení lektoři: Ing. Jana Smažíková, MUDr. Blanka Keclíková, MUDr. Radka Jedličková, Aneta Čadilová, Barbora Císařovská

Přihlaste se na kurz instruktora jógy

Vyplněnou přihlášku zašlete na email info@yogacentrum.cz, nebo ji odevzdejte na recepci Yogacentra.

Informace o cookies na této stránce

Rádi bychom používali cookies. Umožní nám získat přehled o návštěvnosti webu, lépe cílit reklamu a vylepšovat naše služby.

Více informací

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Používání souborů cookie si můžete vybrat, jak je popsáno níže. Vaše preference mohou být kdykoli změněny.