Milí klienti, máme otevřené holešovické studio i ďáblické studio. Cvičíme bez respirátorů a roušek, můžete využít šatny i sprchy, důrazně doporučujeme nosit vlastní podložky. Při rezervaci v rezervačním systému prosíme o zakliknutí prohlášení o splnění podmínek v souvislosti s covid-19. Více informací najdete zde.

Jóga a zdraví

Dnes už málokoho překvapí, že jóga není jen fyzické cvičení, ale celkový životní styl, který má pozitivní vliv na tělo i mysl. Na rozdíl od jiných sportů je jóga pohyb, který má všestranné účinky na každý orgán v těle. Mnoho lidí dnes hledá alternativu k západní medicíně a preferuje samouzdravení bez léků. Jóga je pro to ideální nástroj. Může ji cvičit každý bez ohledu na věk a zdravotní stav. Před cvičením však vždy konzultujte se svým lékařem nebo instruktorem.

Jóga má zdravotních účinků mnohem víc, tohle jsou příklady jen těch hlavních benefitů. Cvičením se dá podpořit léčba množství onemocnění, fyzických i duševních.

Zpevnění

I když se to na první pohled nemusí zdát, jóga je skvělé cvičení na posílení svalů. Ty se zároveň nezkracují jako u klasického posilování. Pokud se ve své jógové praxi chcete zaměřit na posílení, zkuste power jógu.

Flexibilita

Jeden z prvních účinků, kterých si určitě všimnete při pravidelném cvičení jógy, je větší flexibilita. Při jógových ásánách se protahují svaly a díky tomu se tělo stává pružnější. Flexibilitu zlepšují všechny druhy jógy, zejména hot jóga, která zvětšuje rozsah svalů a kloubů v pozicích.

Lepší trávení

Jóga využívá spoustu rotačních pozic a pozic, které masírují vnitřní orgány, což vede k aktivizaci trávicího systému. Některé ásány přímo ulevují při potížích s trávením. Obzvláště účinné jsou pozice v sedě v jin józe.

Lepší držení těla

Už jste někdy odcházeli z lekce jógy a měli pocit, že jste o deset centimetrů vyšší? Není to náhoda - jóga protahuje a zpevňuje páteř, která drží celé tělo. Ideální cvičení na záda je hatha jóga nebo speciální jóga pro zdravá záda. Pokud vám nevadí vyšší teploty, můžete vyzkoušet i hot jógu pro zdravá záda.

Poradna o józe

Máte dotazy ohledně cvičení jógy, nebo pomůcek na jógu?

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

5 důvodů, proč cvičit jógu ve studiu

Aktuálně: Informace o opětovném otevření našeho studia k 1. 9. 2021

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Strong NATION™

Dynamické cvičení pro doplnění vaší jógové praxe
Už jste slyšeli o cvičení Strong NATION™? Nově si s námi můžete zacvičit online každé úterý od 18:00.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz