Milí klienti, máme otevřené holešovické studio i ďáblické studio. Cvičíme bez respirátorů a roušek, můžete využít šatny i sprchy, důrazně doporučujeme nosit vlastní podložky. Při rezervaci v rezervačním systému prosíme o zakliknutí prohlášení o splnění podmínek v souvislosti s covid-19. Více informací najdete zde.

Hatha jóga

Náročnost lekce: (pro mírně pokročilé)
Následující lekce

Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (ásan), práce s dechem (pránájáma) a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a soustředíte se pouze sami na sebe.

Nevyhovují-li vám lekce současných moderních cvičení, vsaďte na tisíciletou tradici, kterou jóga má. Hatha jóga je variabilní a lekce lze upravovat podle aktuálních potřeb a zdravotního stavu účastníků. Je také skvělým doplňkem aerobních cvičení.
Cvičením hatha jógy lze dosáhnout zlepšení kvality života v mnoha ohledech – budete se cítit odpočinutější, pružnější a budete lépe zvládat stres.

Účinky Hatha jógy

 • zlepšení tělesné i duševní stability
 • posílení a protažení celého těla
 • zlepšení koncentrace
 • aktivní odpočinek

Co si vzít na lekci Hatha jógy?

Na lekce je vhodné mít pohodlný oděv, který neomezuje v pohybu. Cvičení probíhá naboso. Cvičí se na speciálních podložkách určených pro cvičení jógy. Ty si můžete zdarma zapůjčit v našem studiu, případně si vybrat z široké nabídky v našem e-shopu.

Kde cvičíme

Hatha jógu cvičíme v Yogacentru Ďáblice na Praze 8 a Yogacentru Holešovice na Praze 7.

 


Blízké lekce

Pondělí, 18.10.2021, 08:30 190 Kč Hořínecká 962/1 Praha 8 - Ďáblice Jana Smažíková Přihlásit se
Pondělí, 18.10.2021, 12:00 160 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Terezie Šimáčková Přihlásit se
Úterý, 19.10.2021, 20:00 250 Kč Hořínecká 962/1 Praha 8 - Ďáblice Jana Smažíková Přihlásit se
Středa, 20.10.2021, 12:00 160 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Nikola Mrázková Přihlásit se

Zobrazit celý rozvrh


Ohlasy klientů

 • Yogacentrum jsem si vybrala, protože nabízí lekce pro začátečníky - chtěla jsem se nejprve naučit dýchání a základní asány. Potřebuji, aby mi vyhovoval lektor, proto jsem nakonec zakotvila na lekcích Hatha jógy s Petrou. I když to mám do Holešovic poměrně daleko, stojí mi za to jednou až dvakrát týdně přijet. A proč jsem zvolila právě jógu? Měla jsem pocit, že bych se sebou měla něco dělat, takže jsem vyzkoušela různé aerobní sporty. Atmosféra klasických fitness center mi ale nevyhovovala, navíc jsem chtěla cvičení spojit s relaxací a vyčistit si hlavu po práci.

  Zuzana

 • Necvičím sice pravidelně, ale když už se vypravím tak to stojí zato. Vybrala jsem si ze začátku lekci hatha joga. Je to pro mě ideální typ jogy - uvolním se, protáhnu si svaly a hlavně si pročistím hlavu. Pokaždé odcházím s úžasným pocitem. Jiné typy jogy jsem zatím nevyzkoušela, ale myslím si, že na to jednou dojde. Mám zatím vyzkoušené jen dvě lektorky (Lenku a Petru), ale s oběma jsem velice spokojená. Každá má svůj styl vedení lekce a to je pro mě lepší. Každá hodina je jiná a velmi pestrá. Zatím bych nic neměnila :)

  Lucie

 • Jsem ve cvičení jógy nováček, kdysi jsem chodila nějakou dobu na Tai-chi, ale s jógou jsem se občas po tkala spíše náhodou. Našla jsem dopolední lekce, abych se nemusela "ztrapňovat" před zbytečně mnoha lidmi. I na dopolední hodině nás v ďáblickém Joga centru bylo na můj vkus celkem hodně. Nicméně lektorka byla velmi vstřícná, hodně se mi věnovala a dobře připomínala dýchání v průběhu cvičení. Odcházela jsem výborně uvolněná a s dobrou náladou. Ráda jsem se do příjemného prostředí o týden později vrátila a budu se tam moc ráda vracet i nadále. V prostorách je poměrně malá šatna a sprcha, ale na druhou stranu mě velmi mile překvapila příznivá cena kurzů.

  Jana Blažke

 • Před půl rokem mně začala ochrnovat levá ruka, musela jsem se podrobit operaci úžinového syndromu /karpální tunel/. Po operaci došlo postupně ke zkrácení šlachy ohýbače posledního článku palce, takže jsem mohla palec narovnat jen za cenu bolestivého lupnutí v kloubu. Během cvičení jógy došlo k pozvolnému protažení zkrácené šlachy. Takže po 2 měsících je ruka opět zcela funkční. A ještě něco. Několik let jsem velmi často padala na nerovném terénu, nemám po opakovaných výronech kotníku pevné kloubní pouzdro, takže často dochází k podvrtnutí kloubu. No a po pravidelném cvičení jógy jsem přestala padat – mám úplně jinou jistotu při chůzi po terénu nebo ze schodů.

  Mudr. Lenka Sereghyová

Zobrazit další

Zobrazit další

Chcete si vyzkoušet jiné lekce tradiční praxe pro mírně pokročilé

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

5 důvodů, proč cvičit jógu ve studiu

Aktuálně: Informace o opětovném otevření našeho studia k 1. 9. 2021

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Strong NATION™

Dynamické cvičení pro doplnění vaší jógové praxe
Už jste slyšeli o cvičení Strong NATION™? Nově si s námi můžete zacvičit online každé úterý od 18:00.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz