Od 27. 4. opět cvičíme v našem holešovickém studiu. Přečtěte si informace o provozu.
Nově můžete zkusit online lekce

Protažení paží a ramen

Celý den za počítačem v nepohodlné pozici v sedě? Protáhněte si paže a uvolněte ramenní klouby. Soustřeďte se přitom na dech a nejlépe se zavřenýma očima každou pozici pořádně prodýchejte. Budete se poté cítit jako po masáži.

Sestavu započněte pětiminutovým dechovým cvičením ve zkříženém sedu – pránájámou. Rozprouděním dechu připravíte tělo na svou praxi. Na závěr naopak zklidněte organismus v pěti až sedmi minutách pozicí mrtvoly – šavásanou. Vaše domácí lekce vám pak zabere 20–30 minut.

obrázek uklidnění mysli

1. Pozice: Salamba Bhudžangásana

Pozice sfingy je zjednodušenou pozicí kobry. Začněte v leže na břiše, opřete se o lokty. S nádechem vzhlédněte před sebe s hlavou v prodloužení páteře a otevřete hrudník. Opírejte se o stydkou kost a nohy nechte uvolněné.

obrázek uklidnění mysli

2. Pozice: Bálásana zaměřená na paže

Posaďte se do polohy dítěte, čelo nechte opřené o podložku a koleny miřte do stran na okraj podložky. Lokty položte vedle hlavy a sepnuté dlaně zdvihněte k týlu. Pokud je pozice příliš náročná, vezměte si k podložce cihličky, a podložte jimi loketní klouby. Tím zmírníte tenzi v ramenou.

obrázek uklidnění mysli

3. Pozice: Hrudní záklon v sedu

Vsedě na podložce pokrčte nohy a opřete je o chodidla. Rukama se zapřete za zády, prsty dlaní směřují ven, hrudník protlačte dopředu a s výdechem pomalu zakloňte hlavu. Dejte si pozor na krční páteř. Můžete zavřít oči a pozici prodýchat.

Poradna o józe

Máte dotazy ohledně cvičení jógy, nebo pomůcek na jógu?

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Informace o opětovném otevření našich studií k 25. květnu

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Co je to Body rolling?

Body rolling je komplexní protahovací cvičení na speciálních míčích, které vede k uvolnění a posílení hlubokých svalů.

Jóga při problémech s kyčlemi

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz