Milí klienti, máme otevřené holešovické studio i ďáblické studio. Cvičíme bez respirátorů a roušek, můžete využít šatny i sprchy, důrazně doporučujeme nosit vlastní podložky. Při rezervaci v rezervačním systému prosíme o zakliknutí prohlášení o splnění podmínek v souvislosti s covid-19. Více informací najdete zde.

Hatha jóga pro začátečníky

Náročnost lekce: (pro začátečníky)
Předchozí lekce Následující lekce

Hatha jóga pro začátečníky je určena zejména pro ty, kteří se s jógou teprve seznamují nebo mají velmi malé zkušenosti. Kurzy hatha jógy pro začátečníky jsou vedeny v pomalém tempu a zaměřují se především na výuku jednotlivých pozic (ásan), práci s dechem (pránájáma) a relaxaci.

Chcete si přečíst víc o józe pro začátečníky? Několik tipů a odpovědí na věčné otázky jsme sepsali do článku Jak začít s jógou.

Kurzy hatha jógy pro začátečníky nejsou omezeny věkem, pohlavím, zdravotním omezením ani fyzickou zdatností. Jsou všestranné a opravdu určené pro všechny na jakémkoli stupni zdatnosti a výkonnosti.

Účinky Hatha jógy

 • zlepšení stability, koncentrace a práce s dechem
 • posílení těla
 • protažení celého těla

Co si vzít na lekci Hatha jógy?

Ke cvičení hatha jógy pro začátečníky nepotřebujete nic. Přijďte naboso (choulostivější jedinci si mohou ponechat ponožky) v pohodlném bavlněném oblečení a zbytek si můžete zdarma půjčit u nás, např. podložky na jógu, meditační polštáře a další pomůcky na jógu. Vlastní pomůcky si můžete zakoupit později, např. v našem jóga obchodu.

Kde cvičíme

Hatha jógu pro začátečníky cvičíme v Yogacentru Holešovice na Praze 7.


Blízké lekce

Středa, 20.10.2021, 18:00 250 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Kateřina Jokešová Přihlásit se
Středa, 27.10.2021, 18:00 250 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Kateřina Jokešová Přihlásit se
Středa, 03.11.2021, 18:00 250 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Kateřina Jokešová Přihlásit se
Středa, 10.11.2021, 18:00 250 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Kateřina Jokešová Přihlásit se

Zobrazit celý rozvrh


Ohlasy klientů

 • Hatha jóga pro začátečníky s paní Ivou v Holešovicích byla úžasná, neopakovatelný zážitek, je vidět, že má za sebou velkou praxi a má to vyladěné do detailů (zádrže, zpívala mantry, vše krásně zapadalo do lekce a zároveň to bylo přirozené)

  Eva Tamoková

 • K hathajóze mě přivedla bolest zad a zájem o hlubší typ cvičení. Už po první lekci v holešovickém Yogacentru jsem věděla, že jógu si ze svého života utéct nikdy nenechám. Jsem na mateřské a pocity harmonie, které u Vás prožívám, když po lekci naskočím do zpáteční noční tramvaje, jsou k nezaplacení. Jóga je zázrak - už po 1. lekci mě přestaly po 4 letech bolet záda. Navštěvuji úterní večerní hathajógu, kde se zpočátku lektoři střídali. Nejvíce mě zaujala Aneta, hodně podporuje, v lekci toho spoustu stihne, přišlo mi, že je s jógou "jedna ruka". Ostatní lektorky jsou každá úplně jiná, přesto hodiny krásně fungují. Dobré pocity z Yogacentra začínají už v recepci, černovlasá slečna je ochotná, milá, se vším poradí. (...) Mně se u Vás fakt moc líbí. Čisto, nikdo nic nevnucuje, lektoři se snaží a z meditací se mi nikdy nechce vracet zpátky na zem. :-)

  Klára Palasová

 • Mám to tu ráda, neboť se mi zde v inspirujícím prostředí dostává vlídnosti, tolerance a akceptace (nikdy jsem neměla z tělocviku jedničku ;-)), ale zároveň i pevného vedení, a nechybí smysl pro humor :-). Je tu čisté, pěkně upravené prostředí s veškerým zázemím, včetně sprchových koutů. Rozvrh je pestrý a kvalita hodin vynikající. Nejoblíbenější = ranní Jóga s Petrou, nejpřínosnější = hatha jóga s Janou. Moc oceňují polední „lunch-break“ lekce, což je výborné protažení při celodenním sezení v kanceláři. Líbí se mi spojení komorního studia s obchodem navázaným na e-shop, kde si mohu pořídit vše, co potřebuji k domácí praxi (od cvičebních pomůcek , přes ajurvédskou kosmetiku, čaje a doplňky výživy, až po knihy a DVD). (...) Yogacentrum považuji za svoje oblíbené „domovské“ jóga studio, odtud je moje jogamatka a báječně se mi tu jóguje (a spoustu jsem se tu toho naučila). Doporučuji

  Magdalena Hort

 • Hatha jóga pro začátečníky s Petrem byla téměř rok mojí nejoblíbenější. Od své kamarádky mám také dobré ohlasy na Hot jógu, kterou v následujících chladnějších měsících mám v plánu také vyzkoušet. Co mne ale naprosto nadchlo byla relaxační jóga s Ivou. Iva na mne působí jako úžasná éterická bytost, vyzařuje úžasnou energii a její přítomnost mi je velice příjemná. Bohužel jsem se nedávno přestěhovala a do Yogacentra to mám teď přes celou Prahu. Nestíhám proto chodit pravidelně jako v minulých letech. Nicméně jsem na Vaše Yogacentrum nezanevřela a těším se, že jakmile budu mít trochu volněji, zase se k Vám budu ráda vracet. Připomínky žádné nemám, naopak - Yogacentrum v Holešovicích má úžasnou atmosféru, cítím tam příjemnou energii a téměř vždycky od Vás neodejdu - ale odlítnu! :-) Jen tak dál!

  Kateřina

Zobrazit další

Zobrazit další

Chcete si vyzkoušet jiné lekce tradiční praxe pro začátečníky

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

5 důvodů, proč cvičit jógu ve studiu

Aktuálně: Informace o opětovném otevření našeho studia k 1. 9. 2021

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Strong NATION™

Dynamické cvičení pro doplnění vaší jógové praxe
Už jste slyšeli o cvičení Strong NATION™? Nově si s námi můžete zacvičit online každé úterý od 18:00.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz