Milí klienti, máme otevřené holešovické studio i ďáblické studio. Cvičíme bez respirátorů a roušek, můžete využít šatny i sprchy, důrazně doporučujeme nosit vlastní podložky. Při rezervaci v rezervačním systému prosíme o zakliknutí prohlášení o splnění podmínek v souvislosti s covid-19. Více informací najdete zde.

Uvolnění celého těla

Tato sestava vás provede pohodlnými pozicemi, které dodávají klid, stabilitu a zlepší vaše soustředění. Nejvhodnější je tuto sestavu připojit jako závěrečnou fázi k dalším z našich připravených sestav.

 

1. Pozice: Paščimotásána

Začněte pozici kleští, která protahuje nohy a záda, aktivuje břicho i pánev a pomáhá nás zbavit všeho nepotřebného v těle. Udržet natažené nohy v aktivní pozici je náročné, pokud vám to nejde, podložte si kolena bolsterem. Sedněte si na polštářek a koleny sevřete blok, na který si položte hlavu a uvolněte krční páteř.

2. Pozice: Supta vajrásána

Začněte v luku, kdy se v kleče opíráte o paty a mírně zakláníte. Nebudeme dělat ale plnou pozici, která může být někomu nepříjemná na kyčle a kolena, uděláme variaci s podložnenými zády. Připravte si oporu z bolsterů a polštářků tak vysokou oporu, jak potřebujete. Ásána pomáhá zpracovat vztek, zklidňovat mysl a zároveň zlepšovat soustředění, zkrátka vše, co ke konci roku potřebujeme.

3. Pozice: Ardha halásána

Pozice polovičního pluku je doslova ozdravná - upravuje zažívání, vyrovnává hladinu cukru v krvi, zlepšuje krevní oběh a funguje jako prevence proti otokům nohou a křečovým žilám. Mimo to aktivuje endokrinní systém a pomáhá vyrovnávat hormonální hladinu v těle. Lehněte si na podložku, zvedněte nohy do pravého úhlu a dejte si pozor, abyste neprohýbali záda v bedrech. Vemte si na pomoc bolster, díky němu si udržíte lépe rovné nohy.

obrázek uklidnění mysli

4. Pozice: Šávásána

Závěr sestavy zakončíme čím jiným než pozicí mrtvoly. Lehněte si na záda, ruce i nohy dejte do úhlu 45 stupňů. Zkuste úplně vypnout, nechte myšlenky plynout a jen relaxujte.

Poradna o józe

Máte dotazy ohledně cvičení jógy, nebo pomůcek na jógu?

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

5 důvodů, proč cvičit jógu ve studiu

Aktuálně: Informace o opětovném otevření našeho studia k 1. 9. 2021

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Strong NATION™

Dynamické cvičení pro doplnění vaší jógové praxe
Už jste slyšeli o cvičení Strong NATION™? Nově si s námi můžete zacvičit online každé úterý od 18:00.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz