Od 27. 4. opět cvičíme v našem holešovickém studiu. Přečtěte si informace o provozu.
Nově můžete zkusit online lekce

Protažení zad

Tuto sestavu jsme zaměřili na posílení a protažení zad. Pomocí záklonů a mírné rotační pozice uvolníme napětí a nahromaděnou bolest.

1. Pozice: Setu Bandha Sarvangásana

Položte se na záda a pokrčte nohy. Chodidla dejte na šíři boků, ne moc daleko ani blízko k hýždím tak, aby byly kotníky pod koleny, když zvednete pánev. Pro větší protažení přední strany těla podložíme křížovou oblast korkovou cihličkou. Ruce nechte volně podél těla dlaněmi nahoru, aby se otevíral hrudník.

2. Pozice:Anahatásana

Nejprve zaujměte pozici stolu, dlaně jsou pod rameny, kolena pod kyčlemi. Následně protáhněte ruce daleko před sebe, pokud vám ramena nedovolí jít do plné pozice, použijte bolster.

3. Pozice:Variace na Anahatásanu

Nyní dejte stranou bolster a protáhněte levou ruku pod pravou a podívejte se za protaženou levou rukou. Tahněte boky dozadu a nahoru ke stropu. Nakonec vyměňte strany.

4. Pozice: Ardha Purvottanásana a Balásana

Na poslední pozici si pozvěte parťáka nebo parťačku. Začněte tím, že si ze sedu na patách opřete hlavu o podložku a natáhnete ruce, jako byste dělali polohu dítěte. Váš cvičící partner si dřepne zády k vám za vaše paty a zlehounka se posadí na vaši kostrč. Pomaloučku se pokládá na vaše záda, tím krásně protahuje jak svoje svaly na přední straně těla, tak vaše podél páteře. Vy mu budete podporou a nakonec ho chytíte za ruce, doprotáhnete celou pozici společně a zároveň jste v kontaktu pro případný signál ukončení celé pozice.

Poradna o józe

Máte dotazy ohledně cvičení jógy, nebo pomůcek na jógu?

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Informace o opětovném otevření našich studií k 25. květnu

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Co je to Body rolling?

Body rolling je komplexní protahovací cvičení na speciálních míčích, které vede k uvolnění a posílení hlubokých svalů.

Jóga při problémech s kyčlemi

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz