Yogacentrum je od 17. 5. 2021 (po)otevřené z důvodu podmínek MZČ. Vítáme tedy klienty na individuální lekce, on-line lekce stále pokračují.

Jóga pro seniory

Náročnost lekce: (pro začátečníky)
V současné době se tato lekce nevyučuje. Podívejte se na seznam lekcí a vyberte jinou.
Předchozí lekce Následující lekce

Nikdy není pozdě začít cvičit jógu! Zkušený lektor, příjemné prostředí a cvičení šité na míru seniorům - to jsou hlavní výhody našich lekcí jógy pro seniory.

Tyto lekce jsou přímo uzpůsobeny starším věkovým kategoriím. Probíhají pod vedením zkušeného učitele jógy, který bere ohled na individuální možnosti a potřeby jednotlivých účastníků. Cvičení je vedeno v klidném tempu, výuka jednotlivých pozic (ásan) se prolíná s dechovými cvičeními a každá lekce je zakončena příjemnou relaxací.

Účinky jógy pro seniory

 • aktivní relaxace a příležitost protáhnout a posílit celé tělo
 • nezatěžuje klouby a je naopak tělu prospěšná
 • zvýšení flexibility, zlepšení celkové stability těla
 • příležitost naučit se naslouchat vlastnímu tělu

Co si vzít na lekci jógy pro seniory

Na cvičení je ideální lehké oblečení, které nijak neomezuje v pohybu. Nejdůležitější je, abyste se cítili dobře, proto by mělo být oblečení co nejpohodlnější. Ke cvičení se používá speciální podložka na cvičení, kterou vám v našem centru zdarma zapůjčíme. Koupit vlastní si můžete v našem jógovém obchodu.

Tip: Pro úlevu kloubům a pohodlnější relaxaci doporučujeme jógovou deku z Yogashopu.

Kde cvičíme

Jógu pro seniory cvičíme v Yogacentru Ďáblice na Praze 8 a Yogacentru Holešovice na Praze 7.

 

Ohlasy klientů

 • Chtěla bych Vám poděkovat za to, jakým způsobem praktikujete jógu. Chodím k Vám už přes dva roky zejména na kursy pro seniory. Pohyb potřebuji ke svému životu a v mém pozdějším věku jsem přišla na chuť právě józe, pro její všestrannost a schopnost jejího využití bez omezení věkem. Dnes si již bez ní nedovedu představit život.
  Teď ale nejen k jejímu využití, jako posilovače fyzické kondice a pružnosti těla, ale i k  jejímu vlivu na psychiku člověka, což je její druhá, neméně důležitá dimenze. A tu může člověku zprostředkovat jedině cvičení s cvičitelkou, která je empatická a sama věří tomu co dělá. Tohle bych chtěla zdůraznit u Vašich cvičitelek, které (nevím jak je vybíráte), ale mají vždy ten vhodný přístup k cvičení i k frekventantům kurzů.
  Petra Zappová je sluníčko, které člověku vždy dodá dobrou náladu, už když vkročí do dveří Jóga centra v Holešovicích. Současná cvičitelka (bohužel neznám její jméno) je velmi precizní ve cvičení a příjemná paní. Každá z předchozích měla své specifikum výuky, a každá měla něco osobitého, co poskytovala cvičícím (ať třeba vůni, hudbu, i konečnou uvolňovací masáž....).
  Navštívila jsem více kurzů jógy a dle mého názoru u Vás je to nejlepší. Máte komorní prostředí a milé cvičitelky, což mnohde chybí a k józe (se domnívám dle buddhistické filosofie) patří, a konečně i cena za lekce je příjemná.
  Přeji Vám další úspěšné roky podnikání

  Marie Teplá

Zobrazit další

Zobrazit další

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Strong NATION™

Dynamické cvičení pro doplnění vaší jógové praxe
Už jste slyšeli o cvičení Strong NATION™? Nově si s námi můžete zacvičit online každé úterý od 18:00.

Rozhovor: Jak se stát lektorem jógy? II.

Přečtěte si druhý díl rozhovoru o cestě jógové lektorky Soni Žídkové. Můžete ji potkat na lekcích Vinyasa Flow každé pondělí od 19:30 a HOT jógy ve čtvrtek od 17:30.

Nastartujte jógovou rutinu: sezóna podzim 2020

Prázdniny jsou u konce a nucená koronavirová pauza je snad nadobro za námi. Připravili jsme pro vás nový rozvrh a pár jóga akcí, tak přijďte opět nastartovat svou jógovou rutinu!

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz