{breadcrumbs}

Co je to body rolling

25.02.2020

Body rolling je komplexní protahovací cvičení na speciálních míčích, které vede k uvolnění a posílení hlubokých svalů. Zároveň ale působí i na kůži, fascie, svalová vlákna, šlachy, vazy, kosti, vnitřní orgány a nervy. Metoda spočívá v rolování těla na míčích různé velikosti, tvrdosti a pružnosti, při kterém dochází k prodloužení svalů. Rolování umožňuje nejen podélné, ale také příčné a šikmé prodloužení svalstva za účelem dynamičtějšího pohybu.

Body rolling patří mezi ty nejšetrnější, masážní způsoby cvičení. Díky jemným, nenáročným cvikům na míčích snadno dosáhnete protažení i nejhlubšího břišního svalstva, aniž byste zatěžovali krk, ramena nebo dolní část zad. Jednotlivé míče se liší podle tlaku, který vytvářejí. Ty největší se využívají zpravidla k protahování svalů v hrudní a břišní oblasti, na které působí nejnižší tlak. Posílením svalů hrudníku a mezižeberního svalstva se zvětšuje kapacita plic.

Lekce body rollingu se Zuzanou Candy jsou otevřené pro manažery z kanceláří, profesionální sportovce, studenty i maminky toužící po zpestření a odpočinku. Cvičení zvyšuje flexibilitu, vitalitu, sílu a pomáhá se stresem. Slouží také jako prevence proti zraněním. S body rollingem se zbavíte bolestí a napětí, získáte dobrý pocit ze svého těla a budete se cítit vyšší, lehčí a mladší.