Vážení klienti, stále vedeme lekce online a budeme se těšit osobně, až situace dovolí.

Jak funguje hormonální jógová terapie?

26. 06. 2020
Jak funguje hormonální jógová terapie?

Už jste se taky doslechli o zázračných účincích hormonální jógy, ale její kouzlo vám stále uniká? Hormonální jógu vyvinula brazilská terapeutka Dinah Rodrigues pod označením Hormonální jógová terapie. Jedná se o sestavu cviků (ásan), které jsou doprovázené dechovými technikami a tibetskou technikou práce s energií. Cvičení působí na široké spektrum zdravotních obtíží souvisejících s hormonální nerovnováhou, včetně osteoporózy, zvýšené hladiny cholesterolu až po cukrovku, depresi či autoimunitní onemocnění. Dinah Rodrigues vytvořila celkem tři sestavy - pro ženy, pro muže a pro diabetiky.

Léčivého efektu dosáhneme při cvičení celé sestavy a dodržování cviků v daném pořadí. Pokud je v případě tělesných indispozicí nutné cvičení pozměnit, postup vždy konzultujte se svým lektorem či lektorkou. Jde však o jednoduché a snadno zapamatovatelné cviky, kterých se nemusí bát ani lidé bez předchozích zkušeností s jógou.

Je však důležité, abyste se hormonální jógu naučili praktikovat u certifikovaného lektora, který absolvoval školení přímo u Dinah Rodrigues. Hormonální jógu pro ženy se můžete naučit třeba na našem víkendovém semináři se Zuzanou Čurdovou.

A v čem je tedy hormonální jóga pro ženy tak výjimečná? Jedná se o komplexní očistnou metodu s prokazatelným omlazujícím účinkem, čehož je důkazem sama třiadevadesátiletá Dinah Rodrigues. Stimulace žláz s vnitřní sekrecí pomáhá ženám s jakoukoli hormonální dysbalancí, která může být příčinou nepříjemností během klimakteria, menstruace či nespavosti. Pokud navíc po několikaletém, již téměř beznadějném snažení konečně otěhotníte, a to díky pár měsícům cvičení, můžeme říct, že hormonální jóga dokáže měnit životy.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Rozhovor: Jak se stát lektorem jógy? II.

Přečtěte si druhý díl rozhovoru o cestě jógové lektorky Soni Žídkové. Můžete ji potkat na lekcích Vinyasa Flow každé pondělí od 19:30 a HOT jógy ve čtvrtek od 17:30.

Nastartujte jógovou rutinu: sezóna podzim 2020

Prázdniny jsou u konce a nucená koronavirová pauza je snad nadobro za námi. Připravili jsme pro vás nový rozvrh a pár jóga akcí, tak přijďte opět nastartovat svou jógovou rutinu!

Rozhovor: Jak se stát lektorem jógy? I.

Přinášíme vám dvoudílnou sérii rozhovorů s lektorkami, které s námi absolvovaly Kurz instruktora jógy v Yogacentru. Co je inspirovalo k tomu stát se lektorkami jógy, jaká byla jejich cesta a jak se mají dnes?

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz