Milí klienti, máme otevřené holešovické studio i ďáblické studio. Cvičíme bez respirátorů a roušek, můžete využít šatny i sprchy, důrazně doporučujeme nosit vlastní podložky. Při rezervaci v rezervačním systému prosíme o zakliknutí prohlášení o splnění podmínek v souvislosti s covid-19. Více informací najdete zde.

Co je to Body rolling?

25. 02. 2020
Co je to Body rolling?

Body rolling je komplexní protahovací cvičení na speciálních míčích, které vede k uvolnění a posílení hlubokých svalů. Zároveň ale působí i na kůži, fascie, svalová vlákna, šlachy, vazy, kosti, vnitřní orgány a nervy. Metoda spočívá v rolování těla na míčích různé velikosti, tvrdosti a pružnosti, při kterém dochází k prodloužení svalů. Rolování umožňuje nejen podélné, ale také příčné a šikmé prodloužení svalstva za účelem dynamičtějšího pohybu.

Body rolling patří mezi ty nejšetrnější, masážní způsoby cvičení. Díky jemným, nenáročným cvikům na míčích snadno dosáhnete protažení i nejhlubšího břišního svalstva, aniž byste zatěžovali krk, ramena nebo dolní část zad. Jednotlivé míče se liší podle tlaku, který vytvářejí. Ty největší se využívají zpravidla k protahování svalů v hrudní a břišní oblasti, na které působí nejnižší tlak. Posílením svalů hrudníku a mezižeberního svalstva se zvětšuje kapacita plic.

Lekce body rollingu se Zuzanou Candy jsou otevřené pro manažery z kanceláří, profesionální sportovce, studenty i maminky toužící po zpestření a odpočinku. Cvičení zvyšuje flexibilitu, vitalitu, sílu a pomáhá se stresem. Slouží také jako prevence proti zraněním. S body rollingem se zbavíte bolestí a napětí, získáte dobrý pocit ze svého těla a budete se cítit vyšší, lehčí a mladší.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

5 důvodů, proč cvičit jógu ve studiu

Aktuálně: Informace o opětovném otevření našeho studia k 1. 9. 2021

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Strong NATION™

Dynamické cvičení pro doplnění vaší jógové praxe
Už jste slyšeli o cvičení Strong NATION™? Nově si s námi můžete zacvičit online každé úterý od 18:00.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz