Milé jogínky, milí jogíni, obě naše studia jsou v současnosti uzavřená. Podívejte se na Průvodce domácím cvičením nebo si s námi zacvičte online!

Co je to Body rolling?

25. 02. 2020
Co je to Body rolling?

Body rolling je komplexní protahovací cvičení na speciálních míčích, které vede k uvolnění a posílení hlubokých svalů. Zároveň ale působí i na kůži, fascie, svalová vlákna, šlachy, vazy, kosti, vnitřní orgány a nervy. Metoda spočívá v rolování těla na míčích různé velikosti, tvrdosti a pružnosti, při kterém dochází k prodloužení svalů. Rolování umožňuje nejen podélné, ale také příčné a šikmé prodloužení svalstva za účelem dynamičtějšího pohybu.

Body rolling patří mezi ty nejšetrnější, masážní způsoby cvičení. Díky jemným, nenáročným cvikům na míčích snadno dosáhnete protažení i nejhlubšího břišního svalstva, aniž byste zatěžovali krk, ramena nebo dolní část zad. Jednotlivé míče se liší podle tlaku, který vytvářejí. Ty největší se využívají zpravidla k protahování svalů v hrudní a břišní oblasti, na které působí nejnižší tlak. Posílením svalů hrudníku a mezižeberního svalstva se zvětšuje kapacita plic.

Lekce body rollingu se Zuzanou Candy jsou otevřené pro manažery z kanceláří, profesionální sportovce, studenty i maminky toužící po zpestření a odpočinku. Cvičení zvyšuje flexibilitu, vitalitu, sílu a pomáhá se stresem. Slouží také jako prevence proti zraněním. S body rollingem se zbavíte bolestí a napětí, získáte dobrý pocit ze svého těla a budete se cítit vyšší, lehčí a mladší.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Rozhovor: Jak se stát lektorem jógy? II.

Přečtěte si druhý díl rozhovoru o cestě jógové lektorky Soni Žídkové. Můžete ji potkat na lekcích Vinyasa Flow každé pondělí od 19:30 a HOT jógy ve čtvrtek od 17:30.

Nastartujte jógovou rutinu: sezóna podzim 2020

Prázdniny jsou u konce a nucená koronavirová pauza je snad nadobro za námi. Připravili jsme pro vás nový rozvrh a pár jóga akcí, tak přijďte opět nastartovat svou jógovou rutinu!

Rozhovor: Jak se stát lektorem jógy? I.

Přinášíme vám dvoudílnou sérii rozhovorů s lektorkami, které s námi absolvovaly Kurz instruktora jógy v Yogacentru. Co je inspirovalo k tomu stát se lektorkami jógy, jaká byla jejich cesta a jak se mají dnes?

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz