Milí klienti, máme otevřené holešovické studio i ďáblické studio. Cvičíme bez respirátorů a roušek, můžete využít šatny i sprchy, důrazně doporučujeme nosit vlastní podložky. Na recepci vyplníte prohlášení, že splňujete podmínky (negativní test, na místě provedený negativní samotest, očkování nebo prodělání nemoci Covid-19). Více informací najdete zde.

Co čeká (nejen) začátečníka na HOT józe

13. 05. 2013
Co čeká (nejen) začátečníka na HOT józe

Chtěli byste vyzkoušet HOT jógu? Slyšeli jste pochvalné vyprávění přátel o úžasném cvičení v teplíčku nebo naopak hororové vyprávění o nesnesitelném horku? Kristýna, jógový začátečník, vyzkoušela lekci HOT jógy za Vás.

HOT jóga je výzva! Nadšeně jsem souhlasila, že ji vyzkouším, ale čím víc se lekce blížila, tím větší obavy jsem měla. Největší z toho, že po prvních dvou cvicích se mi začne točit hlava a zbytek lekce budu ležet na podložce v mdlobách, případně budu muset potupně bojiště opustit. Také mě znepokojovala představa ostatních jógínek. V mých nejčernějších vizích po mém boku cvičily dlouhonohé modelky v titěrných plavečkách, kterým se rýsují všechny svaly během toho, co si elegantně dávají nohu za krk.

Sbalila jsem tedy dle instrukcí na webu tílko a tenké kraťasy, láhev s vodou, jeden ručník na cvičení, jeden na následnou sprchu a vyrazila do Yogacentra. Přivítala mě usměvavá slečna recepční a ještě před vstupem do šatny se mě ujala cvičitelka Lenka, která se zajímala, zda jsem už někdy podobné cvičení absolvovala. Poté, co jsem se jí svěřila se svými obavami, mě uklidnila, dala mi pár rad a hlavně – ubezpečila mě, že je naprosto normální, když první lekci nezvládnu na plný výkon a kdykoliv se nebudu cítit dobře, mám si jednoduše lehnout a relaxovat.

Přestože jsem věděla, jaká teplota mě v místnosti čeká, po vstupu mě horko stejně překvapilo. Mimochodem, mé obavy týkající se spoluúčastnic byly naštěstí také plané. Na podložkách se na lekci připravovaly samé sympatické slečny a paní, napříč věkovým i váhovým spektrem. Dle jejich příkladu jsem si půjčila podložku, rozprostřela na ni svůj ručník a lehla jsem si na záda. Vleže už mi teplota připadala optimální a říkala jsem si, že v nejhorším si tu hodinku a půl poležím, což nebude špatné. To už ale přišla lektorka a lekce začala. Pěkně pozvolna - příjemným protahováním a dechovým cvičením. Tušila jsem, že se na HOT józe budu potit. Hodně potit. Ale stejně to předčilo mé očekávání. Nepříjemné to bylo asi prvních pět minut. Poté jsem zjistila, že stejně na tom jsou všechny přítomné, včetně cvičitelky. Jednoduše jsem to přestala vnímat a soustředila se jen na jógu. Postupně se cvičení zrychlovalo, přešly jsme do pozic ve stoje, napínaly všechny svaly v těle, snažily se udržet rovnováhu a mít pod kontrolou celé tělo. Při posledním bojovníkovi už jsem cítila, že mé netrénované tělo začíná protestovat, a mírně se mi točila hlava. Zalehla jsem tedy na podložku a v klidu oddechovala. Nikdo na mě s pohoršením nekoukal a po krátké chvíli se ke mně připojili všichni. Lekce byla totiž zakončena příjemnou relaxací při tlumeném osvětlení.

Po návratu do šatny mi celkem logicky bylo ještě chvilku horko, ale po osprchování jsem se zase vrátila do běžného teplotního módu. A zhruba v té chvíli přišla snad nejlepší část cvičení. Endorfiny mi zřejmě stříkaly i ušima a já se cítila báječně. Rozloučila jsem se s Yogacentrem a šťastně odhopkala. Domů k internetu, abych si mohla rezervovat lekci na příští týden.

Vyzkoušejte lekce HOT jógy v našem Yogacentru.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Strong NATION™

Dynamické cvičení pro doplnění vaší jógové praxe
Už jste slyšeli o cvičení Strong NATION™? Nově si s námi můžete zacvičit online každé úterý od 18:00.

Rozhovor: Jak se stát lektorem jógy? II.

Přečtěte si druhý díl rozhovoru o cestě jógové lektorky Soni Žídkové. Můžete ji potkat na lekcích Vinyasa Flow každé pondělí od 19:30 a HOT jógy ve čtvrtek od 17:30.

Nastartujte jógovou rutinu: sezóna podzim 2020

Prázdniny jsou u konce a nucená koronavirová pauza je snad nadobro za námi. Připravili jsme pro vás nový rozvrh a pár jóga akcí, tak přijďte opět nastartovat svou jógovou rutinu!

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz