Jana Pešáková

Má cesta k józe

Jóga mě potkala v roce 2014 úplně náhodou, kdy jsem se o ní dočetla v časopisu. Protože jsem byla v té době ve velké životní nepohodě, rozhodla jsem se jí vyzkoušet. Jejímu kouzlu jsem propadla ihned po první lekci. Zprvu mě fascinoval krásný a neznámý pocit po lekci a již velmi brzy jsem pocítila zlepšení dechu a postupně i zpevňování a pružnost těla. Čím je má praxe delší, tím více jsem fascinovaná, jak dokáže jóga pracovat na všech úrovních těla, tj. nejen a úrovni fyzické, ale i psychické. Jóga není jen o fyzickém cvičení, ale o přístupu k životu, k sobě samému, k ostatním lidem a k okolnímu světu.

Jak jóga ovlivňuje můj život

Jóga ovlivňuje můj život ve všech směrech. Ve způsobu myšlení, chování, náhledu na životní situace, ve stravě.

Je to životní styl.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji

Své zkušenosti předávám na lekcích vinyásy jógy a dětské jógy. Sama ještě praktikuji jin jógu, restorativní jógu a řízené meditace.

Koníčky a zájmy

Největším koníčkem je jóga, kterou praktikuji každý den. Další mou radostí je cestování a poznávání nových míst, ať už v ČR nebo v zahraničí. Dále si čas od času ráda zalezu na ferratách nebo na umělé stěně. V létě nebo v zimě si zajezdím bruslích, na kole nebo vyjdu na pěší výlet. Čas venku na čerstvém vzduchu je pro mě nejlépe strávený čas.

Certifikáty a zkušenosti

2021 Jóga a jógová terapie, osvědčení hodnoty A, FTVS UK

2019 Instruktor powerjóga / hathajóga, Yoga Alliance RYT 200

Další vzdělávání: dětská jóga, relaxační a meditační techniky, umění jógového dotyku, jóga jako self terapie, obličejová jóga, kurz Pět Tibeťanů, objevování pánevního dna