Pobyty s jógou

Daniela Pokorná

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

Mé lekce vychází z tradic Hatha jógy. Lekce jsou obohacené o plynulé pohyby na vlnách „flow“, při kterých se student ponoří do přítomného okamžiku a do souladu se svým tělem. Na závěr ráda pracuji s relaxačními a meditačními technikami, které nám pomáhají přesunout pozornost do sebe, ke svému já a směřovat k vnitřnímu klidu a vyrovnanosti.

Má cesta k józe:

Od dětství se věnuji všem možným druhům sportů a pohybových aktivit. Od tance až po sportovní aerobic. Když si ke mě před více než třemi lety jóga našla cestu a já zároveň k ní, věděla jsem, že jsem potkala něco, co mi jednou změní život. A tak se skutečně stalo.

Jak jóga ovlivňuje můj život:

Jóga mi přinesla a přináší především zklidnění a spoustu uvědomění. Během cvičení se soustředíte na své tělo, na přítomný okamžik. Pokud chcete cvičit pečlivě, vyžaduje to určitou koncentraci a také soustředění, kterému když se naučíte, přenese se vám i do jiných oblastí života. Je to cesta za sebepoznáním, sebelaskavosti, propojuje duši s tělem a to mě neuvěřitelně baví.

Koníčky a zájmy:

Poznávání života a sebe samé no a nesmím zapomenout na dobrodružství a zážitky se svými nejbližšími kdekoliv, kde je dobře.

Certifikáty a zkušenosti:

Rekvalifikační kurz Instruktora jógy (MŠMT, Yoga for Everybody, 2022)Relaxační techniky pro lektory (YACEP, Yoga Alliance, 2021)Zdravotník zotavovacích a hromadných akcí (Červený kříž, 2021)