Veronika Votavová

Má cesta k józe:

K józe jsem se dostala před několika lety. Nejdříve jsem ji vnímala jenom jako elegantní fyzické cvičení které se mi líbilo, protože dokáže úplně všechno co by člověk od cvičení očekával. Od zlepšení flexibility až po zpevnění svalů, či úlevy od nejrůznějších bolestí. Postupně jsem však odkrývala hlubší význam této praxe i z filozofického hlediska a do myšlenky kterou jóga nese jsem se zamilovala a stala se mou součástí. Klid a rovnováhu kterou do mého života jóga přinesla jsem se proto rozhodla předávat dál.

Jak jóga ovlivňuje můj život?

Od doby co je jóga v mém životě, jsem mnohem spokojenější po fyzické i psychické stránce. Zlepšilo se mi zdraví, mám lepší vztah s lidmi v mém okolí, lépe zvládám stres, mám mnohem pozitivnější vztah k sobě samé, k přírodě, k mému okolí a celkově si dokážu život víc vychutnávat.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

Nejvíc vycházím z klasické hatha jógy, ale není mi cizí ani například vinyasa, či jin jóga. Dynamiku a náročnost lekce vždy ráda přizpůsobuji podle aktuální fyzické kondice cvičících a denní doby kdy se cvičí, podle čeho je zvolený i konkrétnější účel lekce.

Koníčky a zájmy

Kromě jógy a meditace se ráda věnuji i například kreslení, čtení knížek, či plavání.

Certifikáty a zkušenosti:

Kurz instruktora jógy akreditovaný MŠMT, který mi dal výborné základy pro získávaní dalších a dalších zkušeností a znalostí.