{breadcrumbs}

Workshop Vinyasa serie dle učitele Sri Dharma Mittry

Místo konání

Yogacentrum Holešovice (Kontakt)

Termín

23.4.2022

Cena

599Kč

Obsazenost

Již se nelze přihlašovat

Jak se přihlásit

Vyplňte stručný formulář nebo nám napište na aktivity@yogacentrum.cz.

Vyučuje:  Iva Jónášová (certifikovaná lektorka)


Časový rozvrh: sobota 23.4.  9:00 – 12:00

 

Dharma Yoga je moderní interpretací klasické osmistupňové cesty dle Patanjaliho, nebo také Hatha-Raja joga, vycházející z etického základu, prvků vinyasy, obrácených ásan a dále i ásan, které vedou k lepší koncentraci a dále meditaci. K Dharma józe patří i zklidňující a léčivá relaxace.

Dharma Yoga je pojmenována podle svého gurua, Sri Dharma Mittry a začala se praktikovat v New Yorku v roce 1975. Od té doby Sri Dharma přivedl k józe desítky tisíc studentů z celého světa a již více jak dvacet let posílá dál to, co umí, skrze své učitele, kteří s ním absolvují výcvik.

Dharma Mittru jsem poznala před pár lety skrze roční kurz, který pořádal časopis Yoga Journal, kde měl 6-ti týdenní kurz Yoga Nidry. Ihned mě zaujal, takže z mojí strany to bylo přesně to okřídlené - když je student připraven, učitel se objeví. Roky jsem ho sledovala, četla rozhovory, jeho názory a učení. 

Díky situaci ve světě ohledně covidu se jeho škola v New Yorku poprvé rozhodla uspořádat školení pro lektory jógy online. Já si vybrala 500 hodin, přesto, že jsem jednu pětistovku absolvovala v roce 2019 v indickém Rishikeshi. První školení jógy, a že jsem jich už absolvovala, kde skutečně nestačilo zaplatit částku. Musela jsem prokázat co o józe vím, než mě přijali. 

Během workshopu projdeme sestavy Dharma II a Dharma III. Probereme etické principy, ze kterých Dharma vychází a od svých učitelů a hlavně studentů vyžaduje. Pranayama - neboli dechová cvičení - několik základních dle Dharma Jogy. Dhyana, neboli meditace. Zakončíme yoga nidrou.

Seminář není určen úplným začátečníkům.  Doporučujeme alespoň rok pravidelné praxe jógy.