Yogacentrum Hlavní menu

HOT jóga

jóga v horké místnosti

Náročnost lekce: (pro mírně pokročilé)
Předchozí lekce Následující lekce

Hot jóga je speciálním druhém jógy, která se cvičí v horké místnosti. Cvičení jógy se praktikuje při teplotě 38–42 °C se zvýšenou vlhkostí vzduchu. Kurzy hot jógy jsou o trochu náročnější na provádění cviků než kurzy pro začátečníky, proto se hot jóga doporučuje spíše pro mírně a středně pokročilé. Hot jóga má také jedno omezení – není vhodná pro děti, jinak ji mohou cvičit všechny věkové kategorie. Fyzicky náročnější variantou hot jógy je hot power jóga.

Co čeká (nejen) začátečníka na HOT józe?

Chtěli byste vyzkoušet HOT jógu? Slyšela jste pochvalné vyprávění o úžasném cvičení v teplíčku nebo naopak hororové vyprávění o nesnesitelném horku? Kristýna, jógový začátečník, vyzkoušela lekci HOT jógy za vás.

Speciální cvičební sál na hot jógu je vytápěn nejen horkým vzduchem, ale také infra panely. Ty prohřívají svalovou tkáň až do hloubky 4 cm. Intenzivní zahřátí organismu v krátkém čase zrychlí a zvýší blahodárné účinky cvičení jógy v teple.

Účinky HOT jógy

Cvičení hot jógy v horké místnosti není pouze o tom, že se zpotíte. Správné provádění cviků za speciálních podmínek vede zejména k:

 • posílení imunitního systému a prevence proti virovým onemocněním
 • zvýšení kapacity plic, posílení srdeční činnosti
 • protažení a posílení svalů, zlepšení celkové rovnováhy
 • zlepšení krevního oběhu a pročištění lymfatického systému
 • zlepšení stability

Z výše uvedeného výčtu pozitivních vlastností hot jógy lze usoudit, že je prospěšná pro zdraví. Navíc však má i jednu vlastnost, kterou však zjistíte až po dlouhodobějším praktikování cviků hot jógy – zjistíte hranice svého těla.

Co si vzít na lekci HOT jógy?

Ke cvičení hot jógy toho skutečně nepotřebujete mnoho. Stačí si na sebe obléknout lehké oblečení, vzít si s sebou podložku na jógu, dva ručníky a vodu.

 

Blízké lekce

HOT jóga Pátek 23.02.2018 16:30 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Alena Přihlásit se
HOT jóga Sobota 24.02.2018 09:00 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Irena Přihlásit se
HOT jóga Neděle 25.02.2018 18:30 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Irena Přihlásit se
HOT jóga Pondělí 26.02.2018 17:30 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Markéta Přihlásit se

Zobrazit celý rozvrh

Lektoři lekcí HOT jóga

Výběr lektora je důležitý. Vyzkoušejte jógu pod vedením různých učitelů jógy a vyberte si toho, jehož styl vám bude nejbližší.

Ohlasy klientů

 • Hot jogu jsem zkoušela poprvé a myslím, že byla super, nadchla mě, bylo to příjemné prohřátí, ten proudící vzduch je osvěžení, určitě ji v Holešovickém studiu doporučím dál.

  Eva Tamoková

 • Klasickou jogu cvičím už 7 let. Ve vašem centru jsem začala chodit na hot jogu a musím říct, že jsem objevila jogu i z jiného pohledu. Je to hlavně díky skvělým lektorkám, které máte v centru. Nejlepší kombinace je hot joga s lektorkou Markétou nebo jenom vinyasa flow s Markétou. Ale samozřejmě máte v centru i jiné skvělé lektorky jako je Lenka, Karin atd. Mám ráda dynamickou jogu a to je přesně to, co Markéta cvičí. Tyto hodiny si moc užívám a vidím to i na svém těle :-). Člověk se stává flexibilnější a postupně zvládá pozice, které si myslel, že nikdy nemůže udělat. Vaše centrum doporučuji všem příznivcům jogy od začátečníků po pokročilé. Všichni si tam najdou druh jogy, která jim bude vyhovovat :-). Namaste

  Helena McAlorum

 • Moje nejoblíbenější instruktorka je paní Ing. Jana Smažíková. Její cvičení vždy probíhá v krásných vlnách, až člověk zapomene na čas a kde je. Vždy cítím jak se mé tělo pod výborným vedením odtoxikovává, vždy se po cvičení cítím mnohem mladší, krásnější a relaxovaná. Toto cvičení je výborné pro tělo a duši. Děkuj

  Drahomira Ferrara

 • Velmi ráda navštěvuji Vaše lekce HOT jógy, nejvíce mi vyhovuje, že si můžu jít deset minut před hodinou lehnout na podložku do sálu a trochu se aklimatizovat na vyšší teplotu, která je v sále. Naprosto skvělé je, že během hodiny vzduch v sále neustále cirkuluje, takže mám stále pocit jako by mě ovíval lehký větřík, což je úplně super, protože díky tomu nemám během lekce pocit, že bych měla omdlít a můžu si celou lekci užít až do konce. Vyzkoušela jsem více lektorek a každá je jedinečná a velmi dobrá. Nejvíce mi vyhovuje slečna/paní Tanja Nankovič, protože cvičí po kratších úsecích a tudíž je více přestávek na napití.

  Soňa Kochová

 • Hodiny hot yogy jsem objevila někdy před 2 lety. Chodívala jsem na power yogu a byla jsem zvědavá, co bude toto. Hned první lekce mi přišla úžasná. Jana je skvělá lektorka, byla tam úžasná, uvolněná atmosféra a já se každý týden modlila, aby bylo volné místo. Hned jak to bylo možné zaplatila jsem si kurz, abych měla své místo jisté. Za tu dobu, co chodím, jsem vynechala jen při dovolené. Vždy se těším na pondělní večer, kdy si vyčistím hlavu a tělo a ještě s báječnou lektorkou a výborným osazenstvem. Moc děkuji a doufám, ľe budu mít tu možnost Vaše studio ještě dlouho navštěvovat.

  Petra Cihlářová

 • Cvičení jogy doporučuji každému, kdo se chce cítit dobře ve svém těle. Ze cvičení jogy mě nejvíce v Yogacentru Jany Smažíkové zaujala HOT joga. Je to neuvěřitelně náročné cvičení při kterém se perfektně odreagujete. Každému, kdo chce cítit, že maká vřele doporučuji:-) Také mi vyhovuje spíše rodinné prostředí centra, kde se Vám učitel opravdu věnuje a Vy víte, že cvičíte technicky správně.

  Mirka Vošická

Zobrazit další

Zobrazit další

Chcete si vyzkoušet jiné lekce v horké místnosti

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Jógují rodiče, jógují děti!

Yogacentrum naslouchá svým klientům a přináší novinky do rozvrhu: lekce pro rodiče s dětmi. Od batolat po puberťáky – pro každého máme něco!

Velká vánoční inspirace

Jak se staví Yogashop

Nejdůležitější pražská jógová adresa: Jateční 1615/45, Praha 7. Právě tam od začátku srpna funguje kamenný Yogashop! Cesta k němu trvala Janě Smažíkové 17 let. Jak to všechno bylo?

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz