Yogacentrum Hlavní menu

Jógologie: nedostatek času

29. 08. 2017
Jógologie: nedostatek času

Na Jóga blogu pokračuje malý vzdělávací seriál. V Jógologii postupně rozebíráme nejčastější problémy jogínů a jogínek a podíváme se na nejlepší řešení. Vše odzkoušeno jógou a prověřeno mnoha hodinami na podložce! V pátém díle probereme nedostatečné časové možnosti a jak si přece jen vyhradit chvíli na jógu.

Téma: nedostatek času

Hodina a půl jógy uprostřed pracovního týdne? Nemožné. Nechat v šavásaně mysl volně plynout? Jak na to? Neomezovat jógu jen na čas lekce a pustit si ji i dál do života.

Pravidelná docházka na lekce

Máte problém pravidelně chodit na hodiny? Uplyne kolikrát měsíc i dva, aniž jste se objevili v jógovém sále? Vyberte si jógové studio „na trase“, poblíž práce, domova nebo třeba školy vašich dětí. Čím delší cesta, tím menší odhodlání.

YogaOblečení na jógu si klidně nechávejte v práci nebo v autě, abyste nebyli omezení nutností extra cesty a mohli reagovat na rychlé změny rozvrhu.

Některé jogíny a jogínky dobře motivuje zakoupení celého kurzu ‒ to dodá jednak jistotu, že vždycky najdete místo, jednak je velká škoda nevyužít předplacené hodiny!

YogaPozor ovšem na kamarády nebo kamarádky. Někdy se můžete navzájem dobře motivovat, jindy ovšem s větším počtem „spoluchodících“ spíše stoupá pravděpodobnost vynechání lekce, kdykoli někdo nemůže…

Polední lekce

Pokud máte některé jógové centrum poblíž práce, prověřte nabídku poledních lekcí. Třeba se nadchne celá kancelář… O poledních lekcích se píše ve zvláštním blogovém článku na blogu Yogacentra.

Každý den, od pondělí do pátku, vaří polední jógové menu jiná kuchařka. Zkuste Janu, Nikolu či Adélu a aspoň jeden den v týdnu prchněte mezi dvanáctou a jednou do Yogacentra!

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Pod stromečkem 2019: vánoční inspirace

Jóga v těhotenství: Velkého břicha už se nebojím

Jak vypadá těhotný strom? A proč je velké břicho lepší než malé? Povídaly jsme si s Adélou Bukovskou, lektorkou gravid jógy.

Věčná otázka: Jak začít s jógou?

Jóga je samá filosofie, to není žádné cvičení. U jógy se musí stát na hlavě. Jogíni sedí v lotosovém květu a pořád dokola zpívají. Kdo dělá jógu, musí být vegan. Máte taky nějaké důvody, proč jste pořád ještě nezačali? V článku vám vyložíme, proč jsou všechny obavy zbytečné.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz