Yogacentrum Hlavní menu

Co to bude? Jógové menu, prosím!

Lukáš Kališ 24. 01. 2017
Co to bude? Jógové menu, prosím!

V dnešním blogu se dozvíte, proč má cenu dát peníze radši za polední hodinu jógy než za meníčko v kantýně. Někdo se nají v indické restauraci, někdo ve vietnamském bistru, někdo nabere novou energii v Yogacentru! Je to možné?

“Kdes byla na obědě?”
“V Yogacentru.”
“A co měli?”
“Polední hatha jógu. Pojď zejtra se mnou.”

Ráno je tma, chladno a tělo se vzpírá. K večeru se otevírají divadla a kina, chodí se na večeře a domů je to někdy příliš daleko, nebo naopak už úplně blizoučko… Povedlo se vám začít plnit jógová předsevzetí verze 2017? Jestli ne, zamyslete se nad poledními lekcemi.
Vyzkoušela jsem takto polední hatha jógu u Lucie Grohmanové. Na holešovické ulice svítilo pěkně ostré slunce, takže jsem si cestou doplnila i vitamín D, a byla příjemně překvapená, kolik se nás v šatně tísnilo. Nakonec se nás v jógovém sále, příjemně osvětleném i příjemně vytopeném, sešlo sedm. Přichází Lucie a směje se na své známé: dnes budeme začínat vleže!

Poslušně ležíme a provádíme první zahřívací a protahovací ásany. Přes několik pozic vycházejících z kočky se dostáváme až do stoje. Tam provádíme součásti súrja namaskár (pozdravu slunci), první dva bojovníky a nějaké ty úklony. Těla se začínají příjemně prohřívat a aktivizovat. Pěkně zhluboka dýcháme. Ještě pár ásan vsedě - při nich mě pěkně zabolí vzadu na stehně, co jsem si to zase provedla? - a je čas na závěrečnou relaxaci v šavásaně. Ráda přijmu nabízenou deku a odpočívám.

Po lekci se vracíme všichni do svých kanceláří - nebo jiných pracovních míst, nejspíš. Jde se mi lehčeji. Slunce pořád svítí a na odpolední polovinu práce se vyloženě těším. Jógové menu se vyplatilo. A každý den vaří jiná kuchařka!

Proč je v poledne ideální právě hatha jóga? Lucie G. se zaměřila na horní polovinu těla, spinální rotace, strečink. Pro zaměstnance z kanceláří, podnikatelky v zasedačkách, studenty v knihovnách i rodiče na rodičovské dovolené platí, že své tělo často zatěžují nerovnoměrně. Tuhnou deltové svaly, trapézy, mezilopatkové svaly i svaly kolem pánve. Zacvičit si hatha jógu v poledne, hodinu myslet na dýchání a řízeně si právě tyto skupiny protahovat a rozhýbávat zvýší efektivitu práce, zlepší soustředění a posadí vám na tvář jogínský úsměv. „Jednoznačně můžu říct, že s jógou žiju radostnější a spokojenější život,“ píše Lucie na svém profilu. Věřte jí. Stačí už prvních pár hodin.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Mezinárodní den jógy

Jeden z nejnověji vyhlášených mezinárodních dnů připadá na 21. června. Slavíme svátek všech jogínů! Yogacentrum Holešovice slaví hned nadvakrát. Připojte se k nám v Holešovicích nebo ve Stromovce!

Workshop tree yogy

Teplé jarní počasí láká mnohem víc do přírody než do jógového sálu. Nechceme naše milé jogíny a jogínky trápit mezi čtyřmi stěnami, proto od jara 2017 najdete v programu Yogacentra světovou novinku: TREE YOGU.

Co to bude? Jógové menu, prosím!

Ráno je tma, chladno a tělo se vzpírá. K večeru se otevírají divadla a kina, chodí se na večeře a domů je to někdy příliš daleko, nebo naopak už úplně blizoučko… Povedlo se vám začít plnit jógová předsevzetí verze 2017? Jestli ne, zamyslete se nad poledními lekcemi.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz