Yogacentrum Hlavní menu

Vinyasa flow

Náročnost lekce: (pro mírně pokročilé)
Předchozí lekce Následující lekce

Vinyasa flow jóga je dynamický druh jógy, ve kterém se harmonicky propojuje dech s pohybem (vinyása = "spojení"). Určujícím prvkem pro tempo cvičení je rytmus dechu - během cvičení dochází k plynulým přechodům z jedné pozice do druhé v přirozeném rytmu. Cvičení vinyása jógy napomáhá zvládat vše, co nás na cestě životem potkává, lépe se adaptovat na přirozené změny a vnímat život "tady a teď". 

Cvičení je vhodné pro trénované, fyzicky zdatné, středně pokročilé jogíny, kteří mají chuť se vydat na cestu poznání svého těla a mysli.

Lekce začínají zklidněním a uvolněním celého těla, následuje dynamické praktikování ásan a pozdravů slunce v souladu s dechem. V průběhu cvičení se naučíte dechovou techniku pránájáma udžájí, díky níž se váš dech a jednotlivé ásany sesynchronizují a umožní vám plynulé a hladké cvičení. Závěr lekce je věnován dechovým a meditačním technikám.

Účinky vinyasa flow jógy

 • rozvíjí flexibilitu, zlepšuje dýchací návyky
 • harmonizuje tělo a mysl
 • kladně působí na metabolismus, imunitní a kardiovaskulární systém, upravuje peristaltiku, napomáhá detoxikaci organismu a produkci žláz s vnitřní sekrecí
 • má pozitivní dopad jak na fyzickou kondici, tak na mysl a duševní pochody
 • díky vnitřnímu i vnějšímu teplu účinně podporuje protažení svalů celého těla

Co si vzít na lekci vinyasa flow

Stejně jako na ostatní jóga lekce je ideální lehké a vzdušné oblečení. Cvičí se na jógových podložkách, které Vám v našem centru zdarma zapůjčíme. Vlastní kompletní vybavení, včetně oblečení a všech pomůcek, si můžete vybrat v našem e-shopu.

Kde cvičíme?

Vinyása jógu cvičíme v Yogacentru Holešovice na Praze 7.

Blízké lekce

Pondělí, 27.05.2019, 00:00 250 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Soňa Žídková Přihlásit se
Úterý, 28.05.2019, 00:00 190 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Irena Hečlová Přihlásit se
Pondělí, 03.06.2019, 00:00 250 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Soňa Žídková Přihlásit se
Úterý, 04.06.2019, 00:00 190 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Soňa Žídková Přihlásit se

Zobrazit celý rozvrh

Ohlasy klientů

 • Mezi mé nejoblíbenější hodiny patří vinyasa flow yoga s Markétou, které občas doplňuji hodinami relaxační jogy či hatha jogy s Anetou. Lekce Petra Hladíka jsou super, každý cvik je vysvětlen do posledního detailu a jeho pojetí je zase úplně odlišné. (Bohužel učí jen dvě hodiny týdně, které si zamluvil manžel :o). Vloni jsem si udělala "průzkum" a navštívila snad všechny lekce a tito lektoři u mě vyhrávají! (...) Ještě jsem zapomněla pochválit i jogu pro děti a tam bych ocenila, kdybych šlo zařídit, abych mohla platit předplaceným kreditem za obě své joginky :o)

  Marie Podušková

 • Klasickou jogu cvičím už 7 let. Ve vašem centru jsem začala chodit na hot jogu a musím říct, že jsem objevila jogu i z jiného pohledu. Je to hlavně díky skvělým lektorkám, které máte v centru. Nejlepší kombinace je hot joga s lektorkou Markétou nebo jenom vinyasa flow s Markétou. Ale samozřejmě máte v centru i jiné skvělé lektorky jako je Lenka, Karin atd. Mám ráda dynamickou jogu a to je přesně to, co Markéta cvičí. Tyto hodiny si moc užívám a vidím to i na svém těle :-). Člověk se stává flexibilnější a postupně zvládá pozice, které si myslel, že nikdy nemůže udělat. Vaše centrum doporučuji všem příznivcům jogy od začátečníků po pokročilé. Všichni si tam najdou druh jogy, která jim bude vyhovovat :-). Namaste

  Helena McAlorun

Zobrazit další

Zobrazit další

Chcete si vyzkoušet jiné lekce pro pokročilé

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Pod stromečkem 2019: vánoční inspirace

Jóga v těhotenství: Velkého břicha už se nebojím

Jak vypadá těhotný strom? A proč je velké břicho lepší než malé? Povídaly jsme si s Adélou Bukovskou, lektorkou gravid jógy.

Věčná otázka: Jak začít s jógou?

Jóga je samá filosofie, to není žádné cvičení. U jógy se musí stát na hlavě. Jogíni sedí v lotosovém květu a pořád dokola zpívají. Kdo dělá jógu, musí být vegan. Máte taky nějaké důvody, proč jste pořád ještě nezačali? V článku vám vyložíme, proč jsou všechny obavy zbytečné.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz