Yogacentrum Hlavní menu

Kurz učitele jógy

Kurz učitele jógy pořádaný Yogacentrem je půlroční víkendový kurz pro budoucí lektory hathajógy. Po jeho absolvování získáte osvědčení o rekvalifikaci a můžete se věnovat práci jógového instruktora.

Pro koho je kurz určen?

To, co zájemce o kurz spojuje, je zájem o jógu a touha zdokonalovat se. Úroveň zkušeností těch, kteří se hlásí na kurz je různá. Mezi přihlášenými jsou jak lidé, kteří se jógou dlouhodobě zabývají, tak ti, kteří ji objevili nedávno.

Formálně je k zapsaní do kurzu třeba mít ukončené středoškolské vzdělání s maturitou, podat přihlášku a uhradit zálohu.

Kurz instruktora jógy nemusí nutně vést k tomu, abyste dále vyučovali jógu pro širokou veřejnost. Instruktorské kurzy jsou i pro toho, kdo chce poznat sebe sama a proniknout do svého nitra. Bude jen na vás, jakou cestu si po absolvování kurzu hatha jógy zvolíte.

Co na kurzu získáte?

zkušenosti a znalosti

 • v kurzu jógy se seznámíte s celkovou filozofií jógy
 • získáte znalosti z oboru anatomie a fyziologie
 • rozšíříte své znalosti hatha jógy a budete moci proniknout do samotné podstaty, ke kořenům jógy

osvědčení o rekvalifikaci

 • kurz je akreditován ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a díky tomu obdržíte po úspěšném absolvování „Osvědčení o rekvalifikaci‟

možnost získat mezinárodní certifikát Yoga Alliance

 • certifikát učitele jógy vás opravňuje k podání žádosti o registraci na stránkách Yoga Alliance

Proč právě u nás?

Yogacentrum je jedinou školou jógy v České republice, která splňuje kritéria MŠMT a zároveň i mezinárodní Yoga Alliance. Díky certifikátu můžete vyučovat jógu v České republice, díky zápisu do databáze Yoga Alliance po celém světě.

Náplň kurzu

Výuka zahrnuje 5 základních okruhů, které mapují jógu v její komplexnosti. Kurz se věnuje tělesnému i duševnímu rozvoji.

technika hathajógy

 • 240 hodin (180 v Yogacentru, 60 samostudium)
 • Výuka zahrnuje praktické poznávání hatha jógy. Detailně se seznámíte s více jak 80 asánami a 10 technikami pranayamy.

metodika vedení instruktorských lekcí

 • 55 hodin (45 v Yogacentru, 10 samostudium)
 • Pro učitele jógy je důležité naučit se pracovat s kolektivem, vědět jak lekce koncipovat a přizpůsobovat je dle potřeb klientů. V těchto hodinách bude pozornost věnována například modifikaci póz, používání jógových pomůcek, gravid józe, přípravě na lekci či využití hlasu během vedení lekce.

anatomie a fyziologie

 • 20 hodin (všechny v Yogacentru)
 • Instruktor jógy musí znát duševní i tělesné aspekty jógy. V kurzu je proto věnována pozornost také účinkům na fyzické tělo. Důležitá je především znalost kloubů a svalů, dýchacího, hormonálního a mízního systému a čaker.

praxe

 • 35 hodin (30 hodin v Yogacentru, 5 hodin samostatného vedení lekce)
 • Teoretické poznatky je třeba převést do praxe. V této části kurzu se budoucí lektoři zdokonalují v praktikování jednotlivých póz a pilují techniku. Na závěr si každý účastník vyzkouší samostatně vést 5 lekcí.

filozofie, etika, historie jógy a zdravý životní styl

 • 30 hodin (20 hodin v Yogacentru, 10 hodin samostudia)
 • Výběr ze zastřešujících a souvisejících disciplín zahrnuje informace, které by instruktor jógy měl znát a měl by se nimi řídit.

Termíny II. kurzu 2016/2017 (říjen - duben)

1. 7., 8. a 9. října 2016
2. 28., 29. a 30. října 2016
3. 11., 12. a 13. listopadu 2016
4. 25., 26. a 27. listopadu 2016
5. 9., 10. a 11. prosince 2016
6. 6., 7. a 8. ledna 2017
7. 20., 21. a 22. ledna 2017
8. 3., 4. a 5. února 2017
9. 17., 18. a 19. února 2017
10. 3., 4. a 5. března 2016
11. 17., 18. a 19. března 2017
12. 31.3., 1. a 2. dubna 2017

Termíny I. kurzu 2016 (březen - srpen)

1. 25., 26. a 27. března 2016
2. 8., 9. a 10. dubna 2016
3. 22., 23. a 24. dubna 2016
4. 6., 7. a 8. května 2016
5. 20., 21. a 22. května 2016
6. 3., 4. a 5. června 2016
7. 17., 18. a 19. června 2016
8. 1., 2. a 3. července 2016
9. 15., 16. a 17. července 2016
10. 29., 30. a 31. července 2016
11. 12., 13. a 14. srpna 2016
12. 26., 27. a 28. srpna 2016

Časový rozvrh

Pátek 18:15 - 21:30
Sobota 09:00 - 16:20
Neděle 08:00 - 15:20

Lektoři

Ohlasy klientů

 • Kurz učitele jógy byl pro mě naprosto zlomový. Děkuji mnohokrát za něj a za to, že jsem při hledání našla zrovna Janu. Jana je výborný učitel, přesně takový, na jakého se vzpomíná i po letech :-)) A navíc se sešli spolu výborní lidé (...)

  Jana

 • Za kurz moc děkuji a myslím to opravdově. Jana mi ukázala nový rozměr yogy a celkově velmi lidský přístup k věci. Moji předchozí učitelé, kterých si také velmi vážím, byli muži s o poznaní tvrdošíjnějším a v jistém směru možná omezenějším pohledem na věc. Janin praktický pohled mi ukázal, že důležitý je nejen zápal a poctivost, píle a upřímnost, ale zejména to, umět pořádně zreflektovat a žít aktuální stav. Ukázala mi můj fyzický problém, který jsem si vpravdě ani neuvědomovala a zvedla ve mně vůli s ním pracovat. Troufám si říct, že celý kurz pro mě byl v první řadě důležitou lidskou zkušeností. Vážím si Janiny otevřenosti… toho, že neznevažuje jiné pohledy na věc a dává lidem prostor. Slovo "učitel" pro mě má skutečné grády, ale Janu za skutečného učitele považuji. Jsem ještě životní zelenáč, ale nemyslím, že je důležité, zda někdo byl deset let v Indii, Krkonoších nebo Himaláji, aby měl právoplatnou yogickou zkušenost. Stranou času a prostoru je myslím klíčové to, zda je tam to pravé lidské jádro.

  Barbora

 • Nejdřív bych chtěla pochválit kurz, když to tak zpětně hodnotím, myslím, že jsem se opravdu hodně naučila a mám lidem okolo co předat. A sama pro sebe mám hodně informací, co a jak v rámci cvičení dodržovat a kudy případně jít dál. Jinak je kurz hezky připravený - papíry s názvy pozic, sepsaný přehled s požadavky ke splnění, knihy v ceně, složku na věci, to jsou "detaily", co to pozitivně podtrhnou. Navíc ty volné hodiny v Yogacentru, to je podle mne dobrý servis. I zkouškové požadavky byly hezky rozložené, obešlo se to bez nervů na nějaký závěrečný zkouškový den a prakticky nám to přinese mnohem víc. Testy nejsou jednoduché, což je dobře, protože ty vědomosti musíme mít.

  Eva

 • Mě osobně dal tento kurz mnohem více, než jsem si vůbec mohla představit, některé věci jsou nesdělitelné. Jsem velmi spokojená.

  Zuzka

 • Kurz se mi moc líbil a vřele ho doporučuji. Děkuji.

  Blanka

 • Krátce – čas a energie věnovaná kurzu bude v mém životě patřit mezi nejkrásnější a plodná období mého života.

  Radka

 • Chce to jen píli, vůli a vytrvalost.

  Helena

Zobrazit další

Zobrazit další


Často kladené otázky


Jaké jsou podmínky pro přijetí do kurzu?

Ukončené středoškolské vzdělání s maturitou, vyplněná přihláška a uhrazená záloha.

Jaké zkušenosti musím mít s jógou?

Žádné, důležitá věc je předpokládaná láska k joze. Úroveň zkušeností těch, kteří se hlásí na kurz je různá, na kurz chodí jak lidé, kteří se jogou dlouhodobě zabývají a také ti, kteří ji objevili nedávno a chtějí se o ní dozvědět něco více. Kurz není o tom jak moc je tělo vycvičeno. Pokud do kurzu nastoupíte, uvidíte jak se vaše kondice bude rapidně zlepšovat.

Jak dlouho trvá kurz a proč tak dlouho?

Kurz trvá půl roku (říjen až duben dalšího roku a březen až srpen) a je zhruba každý 2. víkend od pátečního večera přes sobotu a neděli. Kurzy pořádáme pouze 2x ročně, jelikož jsou celkem náročné. Během půlročního trvání kurzu mají jeho účastníci čas, aby vše, co se naučí, praktikovali a zažili si to.

Kolik hodin je povoleno zameškat? Jak je to s případnou absencí během kurzu?

Během kurzu můžete zameškat 40hod, což je 2,5 víkendu. Pokud kurz z nějakého důvodu přerušíte, či vám chybí nějaké víkendy k určené časové dotaci, tak si to vše můžete dodělat během následujícího běhu. Cena doplňujícího víkendu je 500 Kč.

Kolik hodin je povoleno zameškat? Jak je to s případnou absencí během kurzu?

Během kurzu můžete zameškat 40hod, což je 2,5 víkendu. Pokud kurz z nějakého důvodu přerušíte, či vám chybí nějaké víkendy k určené časové dotaci, tak si to vše můžete dodělat během následujícího běhu. Cena doplňujícího víkendu je 500 Kč.

Mohu se přidat k již započatému kurzu?

Ne, tato možnost není.

Je možno u vás ve studio během kurzu přespat?

Ne, tato možnost není.

Je nutné se během kurzu připravovat?

Ano, protože pokud chcete vytěžit maximum z kurzu, tak je dobré pravidelně praktikovat jógu a připravovat se na něj. Během kurzu se také píší 2 testy a na konci závěrečná práce.

Mohu zaplatit kurz ve splátkách nebo v benefitních poukázkách?

Ne, tato možnost není.

Je uhrazená záloha vratná?

Není, jediná možnost vrácení zálohy je, že na vaše místo se přihlásí náhradník, který zaplatí zálohu.

Co získám po úspěšném absolovování kurzu?

Po úspěšném absolovování kurzu získáte hodně zkušeností a k tomu dva certifikáty. Akreditovaný certifikát MŠMT, na jehož základě vám může být vystaven živnostenský list s uvedením formy podnikání a „poskytování služeb v oblasti jógy“. Dále mezinárodní certifikát Yogaalliance (www.yogaalliance.org), který je celosvětově platný.

Kdo povede tento kurz?

Kurz pro učitele Hatha jógy vedou zkušení lektoři: Ing. Jana Smažíková, Petr Ulrych, Handlová Petra, MUDr. Radka Jedličková, Bc. Filip Švach

Jak to vypadá na kurzu učitele jógy

Fotogalerie z kurzů učitele jógy

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Podpořili jsme Domov Alzheimer v Roztokách

V našem jógovém kalendáři s obrázky Dany Lindenthálové jste otočili na dubnový list. My jsme zatím splnili, co jsme slíbili: vybrané peníze - a že to bylo celých 10 000! - jsme převedli na účet Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy.

Ohlédnutí se za pobytem na Srí Lance březen 2016

Ohlédnutí Jany Smažíkové za chvílemi strávenými na Srí Lance se skupinou zajímavých, inspirujících a přátelských lidí.

Lekce jógy pro psy

Prospěšné účinky jógy jsou známé již celá staletí. Blahodárný vliv na psychiku i fyzické tělo ale nemá jen pro lidi. Ukázalo se, že také psi jsou z dnešního rychlého životního tempa ve stresu a aktivní odpočinek jim svědčí.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz