{breadcrumbs}

Fyzioterapie

Žijte naplno a bez bolesti

Trápí Vás akutní či chronické bolesti, nebo jen chcete kompenzovat sport a zaměstnání? V našem Yogacentru Vám nově nabízíme individuální fyzioterapii s fyzioterapeutkou Bc. Janou Smažíkovou. Je možnost jednorázové terapie nebo výhodný balíček.

Objednat se

Ceník

30min 550,-

60min 1000,-

90min 1400,-

Balíček 5ti 60min lekcí 5000,- (bonus 30min zdarma)

Balíček 10ti 60min lekcí 10 000,- (bonus 1hod zdarma)

Jaké konkrétní služby ve fyzioterapii nabízíme?

Individuální fyzioterapie

Terapie přímo pro Vás a Váš problém či cíl.

Konzultace

Terapie přímo pro Vás a Váš problém či cíl.
Přijďte zkonzultovat provedení cviků nebo ergonomii práce.

Individuální lekce jógy s fyzioterapeutem

Terapie přímo pro Vás a Váš problém či cíl.

Kineziologický rozbor

Kineziologický rozbor je vhodný start pro každého nově příchozího. Jedná se o hodinové vyšetření, při kterém spolu projdeme vaši anamnézu. Dále kompletně vyšetříme váš pohybový aparát – od stoje, chůze, stereotypy, hybnost nebo třeba antropometrické měření. Další neoddělitelnou součástí rozboru je i neurologické vyšetření, které nám hodně poví o reaktabilitě vašeho organismu, či o funkci svalových řetězců. Na konci rozboru vám shrnu veškeré mé poznatky a společně se pobavíme o vašich cílech a vhodné terapii přímo na míru pro vás. Na rozbor lze přijít i pouze z čisté zvědavosti dozvědět se, jak na tom jste.

Integrace zjizvené tkáně do fasciální sítě

Integrace zjizvené tkáně do fasciální sítě dle Sharon Wheeler na podkladě strukturální integrace Idy Rolf je metoda, při které se jemnou mobilizací pracuje s jizvou. Metoda spočívá ve snaze o normalizaci funkce nervů v okolí jizvy a metabolismu buněk. Jizva se tak stává hybnější, často mění barvu i reliéf a lépe tak splývá se sousedními částmi kůže. Kromě kosmetického efektu je tato metoda skvělým způsobem, jak uvolňovat srůsty uvnitř těla. Je již dokázané, že srůsty po operacích a úrazech mohou způsobovat lokální i přenesené bolesti, ale také sekundární bolesti vázané na změněné držení těla. Zkuste si to představit na prostěradle na posteli – když chytnete jednu část a pevně ji stáhnete, celé prostěradlo se stáhne směrem k této části – takto funguje celé naše tělo skrze fascie neboli svalovou povázku. Metoda je vhodná pro různé typy jizev od operačních ran, úrazů, popálenin či laparoskopií.

Kineziotaping

Kineziotaping je v dnešní době velmi známá a populární praxe. Dá se využít ve všech odvětví terapie od tejpování obličeje po paréze nervu facialis, přes tejpování v těhotenství až po tejpování zad nebo velkých kloubu. Na tejpování se využívá pružné lepivé pásky, která se připevňuje v různém napětí, dle cíle, na daný segment. Tejp funguje na bázi proprioceptivního vnímání skrze kůži a tělo tak dokáže lépe tejpovanou část vnímat. Při vyšším napětí funguje i jako stabilizační či oporná komponenta.
Individuální kineziotape 5kč/1cm

RockBlades

RockBlades nebo instument – assisted soft tissue mobilization je metoda, která využívá právě zmíněné fasciální ‚nože‘. Nemusíte se ale bát. Nůž není ostrý a terapie jím je velmi šetrná. Pomocí nože lze dobře mobilizovat části kůže a podkoží, které se holýma rukama těžko dají uchopit. Při použití nože dochází k lepší posunlivosti kůže, podkoží i fascie vůči sobě a zlepšuje se tak všeobecný metabolismus ošetřované tkáně.

Vaší fyzioterapeutkou bude Bc. Jana Smažíková

Jana u nás pracuje od roku 2019 jako akreditovaný lektor jógy. V roce 2022 dokončila bakalářské studium fyzioterapie na FTVS Univerzity Karlovy. Absolvovala praxe např. ÚVN, CKP Sámova nebo Berouně. Nyní pokračuje studiem magisterského oboru Aplikované tělesné výchovy a sportu osob se specifickými potřebami na mateřské fakultě. Ráda tráví volný čas u koní nebo cestováním po Čechách i v zahraničí.

Absolvované kurzy

  • Akreditovaný kurz MŠMT lektor jógy
  • Integrace zjizvené tkáně do fasciální sítě dle Sharon Wheeler na podkladě strukturální integrace Idy Rolf
  • Masér pro sportovní a rekondiční masáže
  • RockTape – kineziotape basic
  • RockTape – kineziotape advanced
  • RockBlades IASTM – basic

Objednejte se u Jany Smažíkové ml.
telefonicky nebo emailem: