Milí klienti, máme otevřené holešovické studio i ďáblické studio. Cvičíme bez respirátorů a roušek, můžete využít šatny i sprchy, důrazně doporučujeme nosit vlastní podložky. Při rezervaci v rezervačním systému prosíme o zakliknutí prohlášení o splnění podmínek v souvislosti s covid-19. Více informací najdete zde.

Hormonální jóga

Trápí vás bolestivá menstruace, nepříjemná menopauza nebo se vám nedaří otěhotnět? Jóga je zázračné cvičení, které dokáže léčit také ženské orgány. Průkopnicí hormonální jógy je Dinah Rodrigues, brazilská psycholožka, která propojila své vědecké vzdělání a lásku k józe a před 20 lety vynalezla efektivní program pro ženy na celém světe, který jim pomáhá zvládat nejrůznější hormonální potíže. U nás ve studiu pravidelně pořádáme semináře jógy podle Dinah, které pomáhají ženám všech věkových kategorií.

Jak nás ovládají hormony

Jak hormonální nerovnováha vzniká? Ženské tělo je složitý mechanismus, který musí zvládnout těžký úkol - vytvořit nový život. Celý systém řídí hormony, které produkují nejen reprodukční orgány, ale také žlázy s vnitřní sekrecí. Například hypofýza vytváří hormon důležitý pro ovulaci a růst děložní sliznice a oxytocin, hormon nezbytný při porodu a kojení. Nadbytek nebo nedostatek určitého hormonu může u ženy způsobit celkovou hormonální nerovnováhu, která se může projevit bolestivou nebo neexistující menstruací, dřívější menopauzou a dalšími potížemi.

Nadbytek mužského testosteronu může zase mít za následek vyvinutí syndromu polycystických vaječníků, který brzdí ovulaci a tím i šance otěhotnět. PCOS patří k čím dál rozšířenějším onemocněním, postihuje 5–10 % žen v reprodukčním věku a často se na něj přichází, až když žena nemůže otěhotnět. Hormonální jóga pomáhá pacientkám s cystami na vaječnících, přispívá k regulaci poměru ženských a mužských hormonů a řeší i další nepříjemný důsledek tohoto onemocnění - inzulinovou rezistenci.

Ženská jóga

Jóga zaměřená na ženský hormonální systém vychází z fyziologie těla a zapojuje ásány, které aktivizují orgány důležité pro hormonální systém. Není to posilování, ale pomalejší, terapeutická sestava cviků, při kterých se ženy soustředí na své tělo a aktivně využívají pránájámický dech. Cvičení vychází také z kundalini jógy a tibetské techniky práce s energií.

S čím ještě pomáhá hormonální jóga?

  • Deprese, emocionální nestabilita, nespavost
  • Nízké libido
  • Snížená funkce štítné žlázy
  • Inkontinence (únik moči)
  • Osteoporóza
  • Syndrom karpálního tunelu
  • Padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné

U nás ve studiu pravidelně pořádáme víkendové semináře, které vede lektorka s certifikacíhormonální jógy podle Dinah. Na kurzu se naučíte sestavu 21 cviků, které pak můžete cvičit doma. Ideální je cvičit alespoň čtyřikrát týdně. Hormonální józe by se měly preventivně věnovat hlavně ženy po 35. roce života.

Poradna o józe

Máte dotazy ohledně cvičení jógy, nebo pomůcek na jógu?

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

5 důvodů, proč cvičit jógu ve studiu

Aktuálně: Informace o opětovném otevření našeho studia k 1. 9. 2021

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Strong NATION™

Dynamické cvičení pro doplnění vaší jógové praxe
Už jste slyšeli o cvičení Strong NATION™? Nově si s námi můžete zacvičit online každé úterý od 18:00.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz