Hana Luzumová

Má cesta k józe

K cvičení jógy mne vedla již moje maminka a já jsem v určitých životních fázích přidávala další jógové praktiky (dechová cvičení, vizualizace, meditace) a jóga se pro mne stala nejen cestou k fyzickému, ale i k duševnímu zdraví a vyrovnanosti. Dále jsem začala přidávat další aktivity týkající se jógy (cestování za energetickými místy, práce s energií a myslí). Před několika lety jsem rovněž začala navštěvovat hodiny hot jógy v Yogacentru Holešovice, kde jsem objevila při lekcích novou rovinu schopností vlastního těla i jemnost v přístupu k němu.

Jak jóga ovlivňuje můj život?

Jóga ovlivňuje prakticky všechny roviny mého života. Zasahuje především do přístupu k vlastnímu tělu, mysli a k okolnímu světu. Přináší mi mír, otevřenou mysl a srdce ☼ Momentálně praktikuji jógu prakticky na denní bázi a už si nedokážu představit den bez chvilky na jógamatce.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

Protože miluji horko, nejraději praktikuji hatha jógu v horké místnosti – tedy hot jógu. Ráda zařazuji prvky kundalini jógy na probouzení ženské energie nebo prvky jin jógy. Ovšem nikdy nezapomenu na cviky pro zdravá záda, ty považuji za esenciální.

Koníčky a zájmy

Ráda si rozšiřuji obzory prakticky ve všech oblastech lidského vědění, nejvíce mne baví učit se cizím jazykům, cestovat, fotografovat a obdivovat krásy přírody i neznámých měst. Také ráda hraji na klavír.

Certifikáty a zkušenosti:

Lekce jógy učené lektorem