Tanja Nankovič

Má cesta k józe

K józe jsem se dostala ve svých dvaceti letech, kdy jsem k narozeninám jako dárek získala knížky bihárské školy hatha jógy. Ty mi vyvrátily moji poněkud zjednodušenou představu o józe jako akrobatické disciplíně. Zároveň pro mě byly úvodem do rozsáhlého systému jógy a vedly k pochopení, že jóga je především o práci na sobě.

Jak jóga ovlivňuje můj život?

Jóga ukazuje různé přístupy a metody, vysvětluje principy fungování v rámci celku, praxi odvíjí od vlastní zkušenosti jogína. To se mi líbilo. Právě celistvý a praktický přístup mne na józe oslovil nejvíc. Snažím se jej nyní uplatňovat i ve svých hodinách jógy.

Jóga mi pomohla k pochopení a uvědomění si základního principu, jak tělo působí na mysl a zároveň mysl na tělo, a že tento symbiotický vztah je možné ovlivňovat skrz jógovou praxi a vědomý dech.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

Sama praktikuji klasickou hatha jógu a vyučuji relaxační a hot jógu. Tíhnu spíše k jemnějším technikám, které pracují s dechem a s vnímáním těla. Baví mně klasické jógové pozice proměňovat a vytvářet jejich variace, střídat dynamické a statické provedení.

Koníčky a zájmy

Jóga, běhání, vaření a cizí jazyky (v tuto chvíli řečtina).

Certifikáty a zkušenosti:

Lekce jógy učené lektorem