Zuzana Čurdová

Má cesta k józe

Poprvé jsem navštívila hodinu jógy v 16 letech, ale nepamatuji si, že by mě v té době nějak zásadně nadchla. Další lekci jsem vyzkoušela během studia na univerzitě ve Velké Británii. Začala jsem praktikovat ásany, pozdrav slunci a našla jsem oblibu v meditacích u moře. Úplně jsem však józe propadla až po svém návratu do Česka ‒ po několika měsících intenzivního praktikování bikram jógy jsem se o józe chtěla dozvědět víc než jen to, co je možné pochytit z lekcí, a zároveň pomoci i dalším lidem poznat blahodárné účinky tohoto holistického přístupu.

Jak jóga ovlivňuje můj život?

Jóga se stala součástí mého života a velmi pozitivně ho ovlivňuje na úrovni fyzické, psychické i spirituální. Navíc mě baví to, jak skvěle se dají jógové techniky využít v každodenním životě, nejen na podložce během lekce.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

Momentálně praktikuji hlavně hatha jógu a někdy si zajdu na jin nebo bikram jógu. V Yogacentru vedu od září 2016 lekce hatha jógy pro zdravá záda.

Koníčky a zájmy

Mojí velkou vášní je cestování. Ráda poznávám jiné kultury, navštěvuji pozoruhodná místa a architektonické zajímavosti. Baví mě lyžování, jízda na in-linech a tanec všeho druhu.

Certifikáty a zkušenosti:

Lekce jógy učené lektorem