Milí klienti, máme otevřené holešovické studio i ďáblické studio. Cvičíme bez respirátorů a roušek, můžete využít šatny i sprchy, důrazně doporučujeme nosit vlastní podložky. Při rezervaci v rezervačním systému prosíme o zakliknutí prohlášení o splnění podmínek v souvislosti s covid-19. Více informací najdete zde.

Jin Jang jóga

Náročnost lekce: (pro začátečníky)
V současné době se tato lekce nevyučuje. Podívejte se na seznam lekcí a vyberte jinou.
Předchozí lekce

 

Jinová jóga:  


Jangová jóga
 


Lekce Jin Jangové jógy nabízejí propojení dvou příbuzných energií, které jsou přítomné ve všem kolem nás. Jangová energie je více externí, dynamická a hřejivá a je v dnešním moderním světě zaměřeném na výkon a úspěch velice často v převaze. Oproti tomu energie jinová je interní, pasivní, chladivá. Aplikováno na jógovou praxi, jangová jóga je jakákoliv aktivní praxe jógy zaměřená na svaly, cirkulaci krve, posílení těla a flexibilitu (Hatha jóga, Vinyasa jóga apod.). Jinová jóga je naopak pomalého charakteru, kdy se v pozicích setrvává pasivně po dobu několika minut a je zaměřená na kosti, klouby, pojivovou tkáň a především povázky, tedy fascie. Jakmile zaujmeme pozici, uvolníme svaly v oblasti, se kterou daná pozice pracuje a jemně tak podpoříme protažení a vyživení pojivové tkáně. Jinová jóga též pracuje s energetickými drahami těla neboli meridiány. Je důležité vědět, že jinová praxe nenahrazuje jangové formy jógy. Jen je doplňuje a pomáhá tak vnést do našich životů harmonii.

Lekce mohou začínat jinovou jógou, abychom zklidnili naši mysl a opatrně protáhli klouby než se nám zahřejí svaly. Pokud cítíme, že máme málo energie pro naši jógovou praxi, jinové pozice mohou být také tou správnou cestou, jak se na podložce naladit na aktivní část. Další alternativou je jangový začátek lekcí a konec v jinových pozicích, díky čemuž se budete cítit zklidnění a uzemnění, což je forma vhodná zejména pro večerní lekce. V tom případě začínáme lekci zejména s klasickou Hatha jógou, zaměřujeme na dechové cvičení a jednotlivé ásány. Třetí podstatou část Hatha jógové praxe, tedy relaxaci, už přenášíme do jinové části lekce.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

5 důvodů, proč cvičit jógu ve studiu

Aktuálně: Informace o opětovném otevření našeho studia k 1. 9. 2021

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Strong NATION™

Dynamické cvičení pro doplnění vaší jógové praxe
Už jste slyšeli o cvičení Strong NATION™? Nově si s námi můžete zacvičit online každé úterý od 18:00.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz