Milí klienti, máme otevřené holešovické studio i ďáblické studio. Cvičíme bez respirátorů a roušek, můžete využít šatny i sprchy, důrazně doporučujeme nosit vlastní podložky. Při rezervaci v rezervačním systému prosíme o zakliknutí prohlášení o splnění podmínek v souvislosti s covid-19. Více informací najdete zde.

Workshop tree yogy

01. 04. 2017
Workshop tree yogy

Teplé jarní počasí láká mnohem víc do přírody než do jógového sálu. Nechceme naše milé jogíny a jogínky trápit mezi čtyřmi stěnami, proto od jara 2017 najdete v programu Yogacentra světovou novinku: TREE YOGU.

Co je to tree yoga?

Tree yoga spojuje zdravý pobyt na čerstvém vzduchu a jógové ásany. Vychází především z tradice hatha jógy, obsahuje i prvky acro jógy, obzvláště v úvodní a závěrečné fázi hodiny. Tree yoga je ideální pro dýchací ústrojí a zvýšení kapacity plic, pro posílení svalů středu těla a zádových svalů i pro obecné protažení.

Pilotní workshop tree yogy proběhne 31. dubna v Královské oboře ‒ Stromovce. Začínáme v 17 hodin, sraz v 16.45 tradičně u planetária. Workshop potrvá 90 minut.

Jaké vybavení potřebuju?

Workshop tree yogyLektorka Jana S. doporučuje klasicky pohodlné oblečení přizpůsobené teplotám a takové, které se neroztrhne o kůru stromu nebo zrádnou větvičku. „Některá cvičební místa jsou ve větších výškách, proto doporučujeme i základní jištění ‒ cyklistická helma je fajn, případně lano s osmou. Zároveň se tree yoga provozuje na pečlivě vybraných stromech s tvrdým dřevem a rozložitými větvemi, takže průměrně aktivní a obratný jogín se nemá čeho bát,“ ujišťuje Jana s úsměvem.

Komu je tree yoga určena?

Na pilotním workshopu rádi uvítáme všechny jogínky a jogíny se zálibou v józe a ve stromech. Tree yoga se nedoporučuje osobám s velmi nízkým tlakem, závratěmi, poruchami rovnováhy a pylovými alergiemi, není vhodná ani pro těhotné. Naopak můžete vzít větší děti a lezení po stromech se od nich přiučit!

Těšíme se 31. dubna ve Stromovce! V případě zájmu bude další workshop uspořádán v Ďáblickém háji!

P. S. Cvičení Tree Yogy se tradičně zahajuje odzpíváním mantry. Přikládáme její české znění, abyste se mohli dopředu připravit :-)

„Nejlepší je jóga hatha,
rata tata, rata tata.“


Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

5 důvodů, proč cvičit jógu ve studiu

Aktuálně: Informace o opětovném otevření našeho studia k 1. 9. 2021

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Strong NATION™

Dynamické cvičení pro doplnění vaší jógové praxe
Už jste slyšeli o cvičení Strong NATION™? Nově si s námi můžete zacvičit online každé úterý od 18:00.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz