Cyklus lekcí „Jóga jako terapie“ s Yogi Pranou

1, 2     MAGIE STŘEDU (4.9. a 11.9.2015)

Se věnuje citlivé oblasti bederní páteře, kyčlí, pánve, psoasu a hamstringů. Vzájemná provázanost celé této zóny často komplikuje její hlubší relaxaci a potažmo uzdravení. Série ásan, dechových cvičeni a relaxačních technik vám pomůže přinést do středu vašeho těla uvolnění, které je synonymem hybnosti a mentální stability.

 

3, 4     LIDSKÁ KŘÍDLA (18.9. a 25.9.2015)

Náš emoční "rozlet" se odehrává v horní polovině těla, konkrétně v oblasti hrudníku, ramen, hrudní páteře, krku a paží. Tam je ovšem i blokován. V této části jógové terapie budeme otevírat hrudník a ramena, vyprovodíme emoce strachu a úzkosti, které se tam často ukrývají. Podíváme se, jak zdravý máme krk, důležitý neurologický most mezi mozkem a zbytkem těla. Uvolníme a srovnáme hrudní páteř a posílíme paže.

 

5, 6     ZDRAVÉ JÁDRO (2.10. a 16.10.2015)
Není nutné mít vyrýsované břišní svaly, ale jejich ochablost bývá zodpovědná za kolaps a bolesti páteře. Totéž platí o zádových svalech. Spolu se svaly pánevního dna tvoří komplex břišních a zádových svalů stabilizační systém našeho těla, významnou osu vertikální stability. Je v ní síla a pružnost, pokud je funkční. V opačném případě začneme dříve či později přetěžovat některé vnější svaly, což vede k jejich zánětům a kolapsu páteře. Pojďme tedy k jádru věci!

 

7, 8     HORMONÁLNÍ KOUPEL (30.10. a 13.11.2015)
Bez správné práce žláz s vnitřní sekrecí se funkce našeho těla a mysli začnou vychylovat. Pociťujeme únavu nebo neurózu, přibíráme na váze nebo hubneme, máme tendenci k depresi a úzkosti, špatně trávíme a spíme, oslabuje sexuální apetit. V poslední části cyklu lekcí terapeutické jógy použijeme specificky zaměřené ásany, dechová a relaxační cvičeni k oživení funkce klíčových hormonálních center jako jsou hypofýza, epifýza, štítná žláza, nadledvinky, sexuální žlázy nebo játra a pankreas.

 

Yogi Prana, učitel yogy a terapeut, RYT 500. Žije a učí střídavě v Indii, Řecku a Čechách.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Jak funguje hormonální jógová terapie?

Informace o opětovném otevření našich studií k 25. květnu

Drazí klienti, vzhledem k rozhodnutí vlády jsme se rozhodli dne 27. dubna 2020 opět začít cvičit. V článku se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak se můžete zúčastnit cvičení i vy.

Co je to Body rolling?

Body rolling je komplexní protahovací cvičení na speciálních míčích, které vede k uvolnění a posílení hlubokých svalů.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz