Yogacentrum Hlavní menu

Barbora Císařovská

Má cesta k józe

S jógou jsem se setkávala od dětství – můj dědeček byl Ind praktikující jógu, moje maminka měla v knihovně mnoho knih o józe, naučila nás cvičit Pozdrav slunci. Z dětství si také vzpomínám na časté a nadšené pokusy o stoj na hlavě či lotosový sed. Nicméně pak mě jóga dlouhá léta vůbec nezajímala, bláhově jsem si myslela, že pro mě není dost náročná a že se u ní nezapotím. Moje sestra mě však jednou vzala na hot jógu s příslibem, že tam se zapotím pořádně. Ta mě chytla, chodila jsem na ni velmi často a pravidelně. Postupně jsem začala objevovat, jak je jóga úžasná; začala jsem vnímat opravdovou, hlubokou radost z vědomého pohybu; začala jsem pociťovat, jak mocný a naprosto zásadní je náš dech. Přestalo mě bavit rychlé, bezduché cvičení a začala jsem cvičit prostě proto, že je to příjemné, naplňující – pro radost z daného okamžiku. Jóga mě tedy nakonec okouzlila tak, že ji s jistotou vnímám jako moudrou celoživotní cestu.

Jak jóga ovlivňuje můj život?

Jsem velmi vděčná, že mohu cvičit jógu. Na cvičení se vždy těším; je to pro mě posvátný, radostný čas, kdy se mohu ponořit sama do sebe a nabít se z vnitřního zdroje. Cvičení jógových ásan mi přináší mnoho energie, vitality a zároveň mi poskytuje oporu a klid, z kterého mohu pak vycházet v každodenním životě. Cítím, že skrze tělesné cvičení jógy vytvářím více prostoru i ve své mysli a mohu tak žít vědoměji a radostněji. Jóga tak zásadně ovlivňuje všechny aspekty mého života.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

Praktikuji klasickou hatha jógu, a to spíše v její dynamičtější podobě s prvky vinyásy. Ráda se však inspiruji mnoha různými typy jógy. V holešovickém Yogacentru vyučuji hot jógu a relaxační jógu.

Koníčky a zájmy

Mimo jógu můj život v současnosti naplňují dvě dcery, hraní na klavír a skládání písní. Ráda cestuji a vždy mě potěší jakýkoliv kontakt s přírodou.

Certifikáty a zkušenosti:

Lekce jógy učené lektorem