Yogacentrum Hlavní menu

Adéla Pečínková

Má cesta k józe

Myšlenka zkusit lekci jógy mi rostla v hlavě delší dobu, až jsem se jednou konečně odhodlala a šla do toho. Byl to pro mne zážitek tak nevšední a obohacující, že jsem již nepřestala. Začala jsem poznávat jógové taje a principy, zjišťovat, co vše zahrnuje a skrývá. Dnes, po několika letech pravidelné praxe, už si život bez ní nechci a ani nedovedu představit.

Jak jóga ovlivňuje můj život?

Jóga patří k mému životu, rozpíná se v něm do všech stran a každým dnem mne učí. Otevírá oči i srdce, ukazuje nové cesty, vede k pokoře a laskavosti. Jóga slučuje zdánlivé protiklady a učí mě se nevymezovat. Naučila mne, že je možná (dokonce snad až přirozeně nutná) kombinace důstojné hloubky a zároveň nesmírné barevnosti a hravosti praxe, kombinace tělesné a duševní rovnováhy, kombinace dynamiky a naprostého klidu, napětí a uvolnění. Tím mi umožňuje vnímat a přijímat všechny možné póly událostí, osob a především mne samotné.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

Zde v Yogacentru vedu lekce hatha jógy, jógy pro seniory a relaxační jógy.
Žádná z výše zmíněných lekcí není vhodná pro těhotné ženy.

Koníčky a zájmy

Mojí největší vášní je umění ‒ hudba, poezie, výtvarné umění a divadlo. Mezi hlavní zájmy patří také teologie, psychologie, dobrovolnictví, turistika a cestování po Čechách a Moravě. Mojí nejvyšší prioritou je rodina. A co se týče mé tělesné schránky, velkou zálibu jsem nalezla v plavání, ráda si jdu zaběhat a trávím čas dlouhými procházkami v přírodě se svým čtyřnohým miláčkem.

Certifikáty a zkušenosti:

Lekce jógy učené lektorem