Yogacentrum Hlavní menu

Kateřina Jokešová

Má cesta k józe

K józe mě před osmi lety náhodou přivedla kamarádka, která chtěla doprovodit na lekci Bikram jógy v Londýně. Uvolnění těla a mysli, spojené se značnou fyzickou náročností, mě okamžitě nadchlo a u cvičení jógy v horké místnosti setrvávám doposud. Snaha hlouběji porozumět józe mě pak dovedla až k absolvování kurzu cvičitele jógy.

Jak jóga ovlivňuje můj život?

Na józe oceňuji její komplexnost. Fyzická cvičení mi pomáhají udržet si zdraví, dovolují mi zpomalit, oprostit se od neustálého toku myšlenek, sladit dech a pohyb. Jóga mi přinesla vědomější a pokornější přístup k životu, sobě i ostatním, protože se také zabývá morálními a lidskými hodnotami.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

V současné době vyučuji jógu v horké místnosti (hot yogu), založenou na pozicích hatha jógy. Tento přístup umožňuje přizpůsobit každou lekci klientům z hlediska náročnosti či volby jednotlivých pozic. V soukromí praktikuji zejména hatha jógu, ale snažím se poznávat a rozvíjet i v jiných typech jógy, např. v jin józe nebo integrální józe.

Koníčky a zájmy

K mým dalším zájmům patří kultura – divadla, koncerty, výstavy, ze sportů pak rekreační běh, plavání, jízda na kole a na běžkách. A pokud je volného času o trochu více, přidávám zahradničení, šití na stroji a degustaci moravských vín.

Certifikáty a zkušenosti:

Lekce jógy učené lektorem

Blízké lekce

HOT jóga pro začátečníky Úterý 23.01.2018 18:00 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Kateřina Přihlásit se
HOT jóga pro začátečníky Středa 24.01.2018 20:00 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Kateřina Přihlásit se
HOT jóga pro začátečníky Středa 31.01.2018 20:00 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Kateřina Přihlásit se
HOT jóga pro začátečníky Středa 07.02.2018 20:00 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Kateřina Přihlásit se

Zobrazit celý rozvrh

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Velká vánoční inspirace

Jak se staví Yogashop

Nejdůležitější pražská jógová adresa: Jateční 1615/45, Praha 7. Právě tam od začátku srpna funguje kamenný Yogashop! Cesta k němu trvala Janě Smažíkové 17 let. Jak to všechno bylo?

Jógologie: nedostatek času

Na Jóga blogu pokračuje malý vzdělávací seriál. V Jógologii postupně rozebíráme nejčastější problémy jogínů a jogínek a podíváme se na nejlepší řešení. Vše odzkoušeno jógou a prověřeno mnoha hodinami na podložce! V pátém díle probereme nedostatečné časové možnosti a jak si přece jen vyhradit chvíli na jógu.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz