Yogacentrum Hlavní menu

Barbora Císařovská

Má cesta k józe

S jógou jsem se setkávala od dětství – můj dědeček byl Ind praktikující jógu, moje maminka měla v knihovně mnoho knih o józe, naučila nás cvičit Pozdrav slunci. Z dětství si také vzpomínám na časté a nadšené pokusy o stoj na hlavě či lotosový sed. Nicméně pak mě jóga dlouhá léta vůbec nezajímala, bláhově jsem si myslela, že pro mě není dost náročná a že se u ní nezapotím. Moje sestra mě však jednou vzala na hot jógu s příslibem, že tam se zapotím pořádně. Ta mě chytla, chodila jsem na ni velmi často a pravidelně. Postupně jsem začala objevovat, jak je jóga úžasná; začala jsem vnímat opravdovou, hlubokou radost z vědomého pohybu; začala jsem pociťovat, jak mocný a naprosto zásadní je náš dech. Přestalo mě bavit rychlé, bezduché cvičení a začala jsem cvičit prostě proto, že je to příjemné, naplňující – pro radost z daného okamžiku. Jóga mě tedy nakonec okouzlila tak, že ji s jistotou vnímám jako moudrou celoživotní cestu.

Jak jóga ovlivňuje můj život?

Jsem velmi vděčná, že mohu cvičit jógu. Na cvičení se vždy těším; je to pro mě posvátný, radostný čas, kdy se mohu ponořit sama do sebe a nabít se z vnitřního zdroje. Cvičení jógových ásan mi přináší mnoho energie, vitality a zároveň mi poskytuje oporu a klid, z kterého mohu pak vycházet v každodenním životě. Cítím, že skrze tělesné cvičení jógy vytvářím více prostoru i ve své mysli a mohu tak žít vědoměji a radostněji. Jóga tak zásadně ovlivňuje všechny aspekty mého života.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

Praktikuji klasickou hatha jógu, a to spíše v její dynamičtější podobě s prvky vinyásy. Ráda se však inspiruji mnoha různými typy jógy. V holešovickém Yogacentru vyučuji hot jógu a relaxační jógu.

Koníčky a zájmy

Mimo jógu můj život v současnosti naplňují dvě dcery, hraní na klavír a skládání písní. Ráda cestuji a vždy mě potěší jakýkoliv kontakt s přírodou.

Certifikáty a zkušenosti:

Lekce jógy učené lektorem

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Jak se staví Yogashop

Nejdůležitější pražská jógová adresa: Jateční 1615/45, Praha 7. Právě tam od začátku srpna funguje kamenný Yogashop! Cesta k němu trvala Janě Smažíkové 17 let. Jak to všechno bylo?

Jógologie: nedostatek času

Na Jóga blogu pokračuje malý vzdělávací seriál. V Jógologii postupně rozebíráme nejčastější problémy jogínů a jogínek a podíváme se na nejlepší řešení. Vše odzkoušeno jógou a prověřeno mnoha hodinami na podložce! V pátém díle probereme nedostatečné časové možnosti a jak si přece jen vyhradit chvíli na jógu.

Jógologie: Nedosáhnete? Nevadí!

Na Jóga blogu pokračuje malý vzdělávací seriál. V Jógologii postupně rozebíráme nejčastější problémy jogínů a jogínek a podíváme se na nejlepší řešení. Vše odzkoušeno jógou a prověřeno mnoha hodinami na podložce! Ve čtvrtém díle se podíváme na problémy s flexibilitou a rozsahem.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz