Yogacentrum Hlavní menu

Tanja Nankovič

Má cesta k józe

K józe jsem se dostala ve svých dvaceti letech, kdy jsem k narozeninám jako dárek získala knížky bihárské školy hatha jógy. Ty mi vyvrátily moji poněkud zjednodušenou představu o józe jako akrobatické disciplíně. Zároveň pro mě byly úvodem do rozsáhlého systému jógy a vedly k pochopení, že jóga je především o práci na sobě.

Jak jóga ovlivňuje můj život?

Jóga ukazuje různé přístupy a metody, vysvětluje principy fungování v rámci celku, praxi odvíjí od vlastní zkušenosti jogína. To se mi líbilo. Právě celistvý a praktický přístup mne na józe oslovil nejvíc. Snažím se jej nyní uplatňovat i ve svých hodinách jógy.

Jóga mi pomohla k pochopení a uvědomění si základního principu, jak tělo působí na mysl a zároveň mysl na tělo, a že tento symbiotický vztah je možné ovlivňovat skrz jógovou praxi a vědomý dech.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

Sama praktikuji klasickou hatha jógu a vyučuji relaxační a hot jógu. Tíhnu spíše k jemnějším technikám, které pracují s dechem a s vnímáním těla. Baví mně klasické jógové pozice proměňovat a vytvářet jejich variace, střídat dynamické a statické provedení.

Koníčky a zájmy

Jóga, běhání, vaření a cizí jazyky (v tuto chvíli řečtina).

Certifikáty a zkušenosti:

Lekce jógy učené lektorem

Blízké lekce

HOT jóga pro začátečníky Čtvrtek 23.11.2017 19:30 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Tanja Přihlásit se
HOT jóga pro začátečníky Čtvrtek 30.11.2017 19:30 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Tanja Přihlásit se
HOT jóga Pátek 01.12.2017 16:30 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Tanja Přihlásit se
HOT jóga pro začátečníky Čtvrtek 07.12.2017 19:30 280 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Tanja Přihlásit se

Zobrazit celý rozvrh

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Jak se staví Yogashop

Nejdůležitější pražská jógová adresa: Jateční 1615/45, Praha 7. Právě tam od začátku srpna funguje kamenný Yogashop! Cesta k němu trvala Janě Smažíkové 17 let. Jak to všechno bylo?

Jógologie: nedostatek času

Na Jóga blogu pokračuje malý vzdělávací seriál. V Jógologii postupně rozebíráme nejčastější problémy jogínů a jogínek a podíváme se na nejlepší řešení. Vše odzkoušeno jógou a prověřeno mnoha hodinami na podložce! V pátém díle probereme nedostatečné časové možnosti a jak si přece jen vyhradit chvíli na jógu.

Jógologie: Nedosáhnete? Nevadí!

Na Jóga blogu pokračuje malý vzdělávací seriál. V Jógologii postupně rozebíráme nejčastější problémy jogínů a jogínek a podíváme se na nejlepší řešení. Vše odzkoušeno jógou a prověřeno mnoha hodinami na podložce! Ve čtvrtém díle se podíváme na problémy s flexibilitou a rozsahem.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz