Yogacentrum Hlavní menu

Kundalini jóga

Náročnost lekce: (pro začátečníky)
Předchozí lekce Následující lekce

Kundaliní jóga je starověké umění a spirituální proces, který vede ke změně a rozšíření našeho vědomí a tím k maximálnímu využití našeho potenciálu a životnímu naplnění, pocitu absolutního štěstí.

Kundaliní energie neboli hadí síla sídlí u kořene naší páteře a během společných hodin se zaměříme na její probouzení a navyšování, na harmonizaci našich energetických center – takzvaných čaker, tak abychom umožnili stoupání a růst této mocné energie páteřním kanálem až do temene hlavy.

Naučíme se očistné techniky „kríje“, které kombinují jednoduchá a srozumitelná tělesná cvičení a jógové pozice (ásany), dechová cvičení (pránájámy), tělesné zámky (bandhy), pozice rukou (mudry) a posvátná slova nebo hudbu (mantry). Ovládneme základní meditační techniky a znovu získáme harmonii a duševní klid.

Účinky Kundalini jógy

  • zlepšení tělesné i duševní stability
  • snížení hladiny stresu v těle
  • zlepšení schopnosti koncentrace a meditace
  • aktivní odpočinekCo si vzít na lekci Kundalini jógy?

Na lekce je vhodné mít pohodlný oděv, který neomezuje v pohybu. Cvičení probíhá naboso. Cvičí se na speciálních podložkách určených pro cvičení jógy. Ty si můžete zdarma zapůjčit v našem studiu, případně si vybrat z široké nabídky v našem e-shopu.
Tip: Pro úlevu kloubům a pohodlnější relaxaci doporučujeme jógovou deku z Yogashopu.

Chcete si vyzkoušet jiné lekce pro začátečníky

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Pod stromečkem 2019: vánoční inspirace

Jóga v těhotenství: Velkého břicha už se nebojím

Jak vypadá těhotný strom? A proč je velké břicho lepší než malé? Povídaly jsme si s Adélou Bukovskou, lektorkou gravid jógy.

Věčná otázka: Jak začít s jógou?

Jóga je samá filosofie, to není žádné cvičení. U jógy se musí stát na hlavě. Jogíni sedí v lotosovém květu a pořád dokola zpívají. Kdo dělá jógu, musí být vegan. Máte taky nějaké důvody, proč jste pořád ještě nezačali? V článku vám vyložíme, proč jsou všechny obavy zbytečné.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz