Yogacentrum Hlavní menu

Jóga pro rodiče s dětmi

Náročnost lekce: (pro začátečníky)
Předchozí lekce Následující lekce

Ideální způsob jak trávit čas s dětmi, zůstat ve formě a získat společné zážitky. Během těchto lekcí si aktivně zacvičí rodiče i děti. Cvičení je ideální pro děti od 1 do 3 let. Pro mladší děti doporučujeme jógu pro maminky s miminky, starší děti mohou samostatně navštěvovat jógu pro děti. Cvičení rodičů s dětmi pomáhá zlepšovat kooperaci mezi dospělými a dětmi.

Během lekcí se střídá cvičení rodičů a cvičení dětí, část lekce je věnována společnému praktikování jógy. Během cvičení rodičů si děti hrají se svými vrstevníky.

Každá hodina se skládá z počátečních rituálů jako je společné pozdravení jednoduchou písničkou, mantra na zklidnění a cinknutí na tibetské kouzelné činelky.
Pak následují pohybové říkanky, příběh, který si znazorňujeme či  si hrajeme na zvířátka.  Část hodiny je věnována společnémnu posilování a protahování. Opět s pomocí her a básniček.
Každé cvičení obsahuje také skotačení na hudbu. Máme krátké choreografie na indickou dynamickou hudbu. Zapotí se opravdu všichni.
Posledních 10 minut je věnováno dospělým a relaxu. Na příjemnou hudbu si zacvičíme krátkou jógovou sestavu, protáhneme zkrácené svaly a uvolníme záda.  Během cvičení rodičů si děti hrají se svými vrstevníky.
Doporučujeme, aby dítě před cvičením 1–2 hodiny nejedlo, nebylo nemocné a dostatečně se vyspalo.

Co přinese jóga dětem?

Děti se učí jednodušší pozice za pomoci písniček a říkanek. Zábavnou formou dětská jóga učí děti ovládat své tělo, zlepšovat motorické dovednosti a hlavně jim přináší spoustu nových podnětů a zážitků. Během cvičení dochází ke zklidnění nervového systému, posílení obranyschopnosti těla a posílení svalů. Velkým přínosem pro děti je také příležitost k navazování sociálních kontaktů se svými vrstevníky.

Co přinese jóga rodičům?

Cvičení pro rodiče vychází z hatha jógy, je ideální ke komplexnímu protažení a uvolnění svalů celého těla. Náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (ásan), práce s dechem (pránájáma) a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na každodenní starosti a soustředíte se pouze sami na sebe. To je důležité hlavně v době, kdy máte malé děti.

Co si vzít na lekci jógy pro rodiče s dětmi?

Pro rodiče i děti je ideální pohodlné oblečení, které neomezuje v pohybu. Cvičí se naboso, ke cvičení se používá jógová podložka, kterou máte možnost si v našem studiu zdarma zapůjčit.

Blízké lekce

Jóga pro rodiče s dětmi Středa 28.06.2017 16:45 120 Kč Na Maninách 1590/29 Praha 7 - Holešovice Kateřina Přihlásit se

Zobrazit celý rozvrh

Lektoři lekcí Jóga pro rodiče s dětmi

Výběr lektora je důležitý. Vyzkoušejte jógu pod vedením různých učitelů jógy a vyberte si toho, jehož styl vám bude nejbližší.

Chcete si vyzkoušet jiné lekce pro začátečníky

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Mezinárodní den jógy

Jeden z nejnověji vyhlášených mezinárodních dnů připadá na 21. června. Slavíme svátek všech jogínů! Yogacentrum Holešovice slaví hned nadvakrát. Připojte se k nám v Holešovicích nebo ve Stromovce!

Workshop tree yogy

Teplé jarní počasí láká mnohem víc do přírody než do jógového sálu. Nechceme naše milé jogíny a jogínky trápit mezi čtyřmi stěnami, proto od jara 2017 najdete v programu Yogacentra světovou novinku: TREE YOGU.

Co to bude? Jógové menu, prosím!

Ráno je tma, chladno a tělo se vzpírá. K večeru se otevírají divadla a kina, chodí se na večeře a domů je to někdy příliš daleko, nebo naopak už úplně blizoučko… Povedlo se vám začít plnit jógová předsevzetí verze 2017? Jestli ne, zamyslete se nad poledními lekcemi.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz