Yogacentrum Hlavní menu

Jóga pro rodiče s dětmi

Náročnost lekce: (pro začátečníky)
Předchozí lekce Následující lekce

Ideální způsob jak trávit čas s dětmi, zůstat ve formě a získat společné zážitky. Během těchto lekcí si aktivně zacvičí rodiče i děti. Cvičení je ideální pro děti od 1 do 3 let. Pro mladší děti doporučujeme jógu pro maminky s miminky, starší děti mohou samostatně navštěvovat jógu pro děti. Cvičení rodičů s dětmi pomáhá zlepšovat kooperaci mezi dospělými a dětmi.

Během lekcí se střídá cvičení rodičů a cvičení dětí, část lekce je věnována společnému praktikování jógy. Během cvičení rodičů si děti hrají se svými vrstevníky.

Každá hodina se skládá z počátečních rituálů jako je společné pozdravení jednoduchou písničkou, mantra na zklidnění a cinknutí na tibetské kouzelné činelky.
Pak následují pohybové říkanky, příběh, který si znazorňujeme či  si hrajeme na zvířátka.  Část hodiny je věnována společnémnu posilování a protahování. Opět s pomocí her a básniček.
Každé cvičení obsahuje také skotačení na hudbu. Máme krátké choreografie na indickou dynamickou hudbu. Zapotí se opravdu všichni.
Posledních 10 minut je věnováno dospělým a relaxu. Na příjemnou hudbu si zacvičíme krátkou jógovou sestavu, protáhneme zkrácené svaly a uvolníme záda.  Během cvičení rodičů si děti hrají se svými vrstevníky.
Doporučujeme, aby dítě před cvičením 1–2 hodiny nejedlo, nebylo nemocné a dostatečně se vyspalo.

Co přinese jóga dětem?

Děti se učí jednodušší pozice za pomoci písniček a říkanek. Zábavnou formou dětská jóga učí děti ovládat své tělo, zlepšovat motorické dovednosti a hlavně jim přináší spoustu nových podnětů a zážitků. Během cvičení dochází ke zklidnění nervového systému, posílení obranyschopnosti těla a posílení svalů. Velkým přínosem pro děti je také příležitost k navazování sociálních kontaktů se svými vrstevníky.

Co přinese jóga rodičům?

Cvičení pro rodiče vychází z hatha jógy, je ideální ke komplexnímu protažení a uvolnění svalů celého těla. Náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (ásan), práce s dechem (pránájáma) a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na každodenní starosti a soustředíte se pouze sami na sebe. To je důležité hlavně v době, kdy máte malé děti.

Co si vzít na lekci jógy pro rodiče s dětmi?

Pro rodiče i děti je ideální pohodlné oblečení, které neomezuje v pohybu. Cvičí se naboso, ke cvičení se používá jógová podložka, kterou máte možnost si v našem studiu zdarma zapůjčit.

Chcete si vyzkoušet jiné lekce pro začátečníky

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Velká vánoční inspirace

Jak se staví Yogashop

Nejdůležitější pražská jógová adresa: Jateční 1615/45, Praha 7. Právě tam od začátku srpna funguje kamenný Yogashop! Cesta k němu trvala Janě Smažíkové 17 let. Jak to všechno bylo?

Jógologie: nedostatek času

Na Jóga blogu pokračuje malý vzdělávací seriál. V Jógologii postupně rozebíráme nejčastější problémy jogínů a jogínek a podíváme se na nejlepší řešení. Vše odzkoušeno jógou a prověřeno mnoha hodinami na podložce! V pátém díle probereme nedostatečné časové možnosti a jak si přece jen vyhradit chvíli na jógu.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz