Yogacentrum Hlavní menu

Jak vybrat kurz jógy

Chcete začít cvičit jógu a nevíte, jakou lekci navštívit? Nebo jste zkušený jogín / zkušená jogínka a bojíte se, abyste se na lekci nenudili a naučili se něco nového? Poradíme vám, jaké kurzy navštívit a pro koho jsou jednotlivé lekce určeny.

Jóga pro začátečníky

Hatha jóga pro začátečníky, HOT jóga pro začátečníky, Aštanga jóga pro začátečníkyRelaxační jógaJóga pro zdravá záda, Ranní jemná jógaVečerní jóga

Jóga pro začátečníky by neměla obsahovat nic náročného. Není žádnou hanbou začít v poklidu a vše si postupně vyzkoušet. V lekcích pro začátečníky se naučíte základy jednotlivých póz, zlepšíte práci s dechem a schopnost koncentrovat se na jednu věc.

Hatha jóga pro začátečníky je ideální pro všeobecné seznámení s jógou. 

HOT jóga se cvičí v sále vyhřátém zhruba na 35-40 °C; na lekci pro začátečníky si můžete bez obav vyzkoušet, jak cvičení v horku účinkuje konkrétně na vás.

Aštanga jóga je tradiční systém cvičení a v začátečnických kurzech se seznámíte se základní sestavou Yoga - Chikitsa.

Relaxační jóga a Jóga pro zdravá záda cílí především na ty, kteří se potřebují uvolnit a protáhnout po náročném dni v práci. Relaxační jóga se soustřeďuje na práci s dechem a celkové zklidnění mysli, jóga pro zdravá záda pomůže odstranit dysbalance vzniklé při sedavém zaměstnání, napraví držení těla a předejde bolestem zad.

Ranní jemná jóga a Večerní jóga nabízejí možnost relaxace po náročném týdnu komukoliv bez rozdílu věku, zdatnosti či výkonnosti. Na této lekci zregenerujete duši i tělo a zbavíte se veškerého napětí.

Jóga pro pokročilé

Hatha jóga pro mírně pokročilé, HOT Power jóga

Pokud jógu cvičíte a chcete navázat na své předchozí zkušenosti, zamiřte na lekce pro pokročilé.

Na hatha józe pro mírně pokročilé probíhá výuka náročnějších ásan a hodiny vedou k hlubšímu poznání jógy. HOT Power jóga je určena pro všechny, kteří se chtějí skutečně zapotit, protáhnout tělo a zapracovat na své fyzičce.

Jóga pro ty, kteří vědí, co chtějí

Hot jógaHatha jógaHot vinyasa jógaVinyasa flow

Lekce hot jógyhatha jógyhot vinyasa jógy a vinyasa flow jsou určeny těm, kteří už vyzkoušeli různé typy jógy a chtějí zakotvit u toho, co jim nejvíce vyhovuje. Nebo těm, kteří mají jasno od svých jógových začátků.

Hatha jóga pro všechny

Hatha jóga pro všechny je všestranná lekce, na které můžete okusit od každého jógového aspektu trochu. Hodí se pro rekreační jogíny, kteří si chtějí občas zacvičit, sportovkyně, které chtějí praktikovat jógu k doplnění své další fyzické činnosti, začátečníky a začátečnice, kteří se chtějí podívat, jak to na lekcích jógy vypadá, zkrátka pro kohokoliv, koho jóga zaujala.

Specializované lekce

Gravid jóga, Jóga pro seniory, Jóga pro náctileté, Jóga pro ženy, Jóga pro maminky s miminky, Jóga pro rodiče s dětmi, Jóga pro děti

Tyto lekce jsou zaměřeny na určitou skupinu a cvičení je modifikováno dle potřeb klientů. Snažíme se připravit příjemné a užitečné cvičení pro každého.

Lekce gravid jógy neboli těhotenské jógy jsou určeny nastávajícím maminkám. Společně s miminky mohou později navštěvovat jógu pro maminky s miminky a v zhruba v roce a půl dítěte přejít na lekce jógy pro rodiče s dětmi. Děti samostatně mohou navštěvovat jógu pro děti 5-9 let. Pro teenagery probíhají lekce jógy pro náctileté. Na lekcích jógy pro ženy je pozornost zaměřena na ásany kladně působící na ženský organismus, cvičení pomáhá řešit a odstraňovat časté problémy. Lekce pro seniory jsou určeny pro vyšší věkové kategorie a jejich hlavní výhodou je variabilita a důraz na individuální možnosti klientů a klientek.

 

Ať už zamíříte na jakoukoliv lekci, hlavní je si cvičení jógy užít. A pokud zjistíte, že vybraná lekce není to pravé pro vás, vyberete si v našem průvodci jinou :-)

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Mezinárodní den jógy

Jeden z nejnověji vyhlášených mezinárodních dnů připadá na 21. června. Slavíme svátek všech jogínů! Yogacentrum Holešovice slaví hned nadvakrát. Připojte se k nám v Holešovicích nebo ve Stromovce!

Workshop tree yogy

Teplé jarní počasí láká mnohem víc do přírody než do jógového sálu. Nechceme naše milé jogíny a jogínky trápit mezi čtyřmi stěnami, proto od jara 2017 najdete v programu Yogacentra světovou novinku: TREE YOGU.

Co to bude? Jógové menu, prosím!

Ráno je tma, chladno a tělo se vzpírá. K večeru se otevírají divadla a kina, chodí se na večeře a domů je to někdy příliš daleko, nebo naopak už úplně blizoučko… Povedlo se vám začít plnit jógová předsevzetí verze 2017? Jestli ne, zamyslete se nad poledními lekcemi.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz