Yogacentrum Hlavní menu

Workshop tree yogy

Lukáš Kališ 01. 04. 2017
Workshop tree yogy

Teplé jarní počasí láká mnohem víc do přírody než do jógového sálu. Nechceme naše milé jogíny a jogínky trápit mezi čtyřmi stěnami, proto od jara 2017 najdete v programu Yogacentra světovou novinku: TREE YOGU.

Co je to tree yoga?

Tree yoga spojuje zdravý pobyt na čerstvém vzduchu a jógové ásany. Vychází především z tradice hatha jógy, obsahuje i prvky acro jógy, obzvláště v úvodní a závěrečné fázi hodiny. Tree yoga je ideální pro dýchací ústrojí a zvýšení kapacity plic, pro posílení svalů středu těla a zádových svalů i pro obecné protažení.

Pilotní workshop tree yogy proběhne 31. dubna v Královské oboře ‒ Stromovce. Začínáme v 17 hodin, sraz v 16.45 tradičně u planetária. Workshop potrvá 90 minut.

Jaké vybavení potřebuju?

Workshop tree yogyLektorka Jana S. doporučuje klasicky pohodlné oblečení přizpůsobené teplotám a takové, které se neroztrhne o kůru stromu nebo zrádnou větvičku. „Některá cvičební místa jsou ve větších výškách, proto doporučujeme i základní jištění ‒ cyklistická helma je fajn, případně lano s osmou. Zároveň se tree yoga provozuje na pečlivě vybraných stromech s tvrdým dřevem a rozložitými větvemi, takže průměrně aktivní a obratný jogín se nemá čeho bát,“ ujišťuje Jana s úsměvem.

Komu je tree yoga určena?

Na pilotním workshopu rádi uvítáme všechny jogínky a jogíny se zálibou v józe a ve stromech. Tree yoga se nedoporučuje osobám s velmi nízkým tlakem, závratěmi, poruchami rovnováhy a pylovými alergiemi, není vhodná ani pro těhotné. Naopak můžete vzít větší děti a lezení po stromech se od nich přiučit!

Těšíme se 31. dubna ve Stromovce! V případě zájmu bude další workshop uspořádán v Ďáblickém háji!

P. S. Cvičení Tree Yogy se tradičně zahajuje odzpíváním mantry. Přikládáme její české znění, abyste se mohli dopředu připravit :-)

„Nejlepší je jóga hatha,
rata tata, rata tata.“


Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Mezinárodní den jógy

Jeden z nejnověji vyhlášených mezinárodních dnů připadá na 21. června. Slavíme svátek všech jogínů! Yogacentrum Holešovice slaví hned nadvakrát. Připojte se k nám v Holešovicích nebo ve Stromovce!

Workshop tree yogy

Teplé jarní počasí láká mnohem víc do přírody než do jógového sálu. Nechceme naše milé jogíny a jogínky trápit mezi čtyřmi stěnami, proto od jara 2017 najdete v programu Yogacentra světovou novinku: TREE YOGU.

Co to bude? Jógové menu, prosím!

Ráno je tma, chladno a tělo se vzpírá. K večeru se otevírají divadla a kina, chodí se na večeře a domů je to někdy příliš daleko, nebo naopak už úplně blizoučko… Povedlo se vám začít plnit jógová předsevzetí verze 2017? Jestli ne, zamyslete se nad poledními lekcemi.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz