Yogacentrum Hlavní menu

Proč cvičit gravid jógu

28. 05. 2014
Proč cvičit gravid jógu

Gravid jóga je jedna z možností, jak se během těhotenství udržet fit, odpočinout si a udělat si čas jen pro sebe. Proč ale v konkurenci různých cvičení zvolit právě těhotenskou jógu?

Jóga je prověřený tradiční systém, který má prokazatelně pozitivní účinky na lidské tělo. Zkušený lektor ví přesně, jaké ásany jsou pro ženu během těhotenství vhodné. Každý jógový cvik má své účinky a skrze jógu můžete stimulovat své nenarozené miminko.

Mnoho nastávajících maminek volí jógu v těhotenství právě kvůli spojení fyzického cvičení a duchovního prožitku. Lektorka gravidjógy Petra Kalina Zappová říká: “Někdo už jógu trochu zná a ví o propojení s duchovnem; ví, že jóga není jenom o cvičení. Takové klientky si chodí vyloženě odpočinout. Někdo zas chodí kvůli tomu, že ho třeba bolí záda a chce se také udržet v kondici.”

Každý potřebuje relaxaci a čas sám pro sebe. Právě lekce jógy takové zastavení umožňují. Během hodiny a půl nemusíte myslet na nic jiného než na sebe a své miminko. Zároveň protáhnete tělo a uvolníte napjaté svaly. Mimořádná pozornost je věnována oblasti zad a beder, které se v těhotenství obzvlášť namáhají.

Často mají klientky strach, že bez předchozí zkušenosti gravid jógu nezvládnou. Lekce se však přizpůsobují kolektivu složenému ze zkušených jógínek i začátečnic. “Jsou klientky, které jógu cvičí již déle, mají zkušenosti a není důvod, proč by měly přestávat během těhotenství; plynule můžou navázat gravid jógou. A pak jsou klientky, které poprvé přijdou až na těhotenskou jógu, protože se někde dočtou, že je to vhodné cvičení během těhotenství. Předtím by na jógu třeba nešly”, říká Petra. Navíc se na lekcích potkávají maminky v různém stupni těhotenství, lektor proto přihlíží individuálně ke každé z nich.

Ve studiu vládne příjemná atmosféra. Na začátku lekce si většinou všichni popovídají, co je nového. Neláme se nic přes koleno, ale když se sejde pravidelně chodící skupina, vznikají zde i dlouholetá přátelství. Maminky se často začnou potkávat například na kontrolách u lékaře, a později třeba chodí cvičit společně s miminky.

Vyzkoušejte lekce Gravid jógy v našem Yogacentru.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Pod stromečkem 2019: vánoční inspirace

Jóga v těhotenství: Velkého břicha už se nebojím

Jak vypadá těhotný strom? A proč je velké břicho lepší než malé? Povídaly jsme si s Adélou Bukovskou, lektorkou gravid jógy.

Věčná otázka: Jak začít s jógou?

Jóga je samá filosofie, to není žádné cvičení. U jógy se musí stát na hlavě. Jogíni sedí v lotosovém květu a pořád dokola zpívají. Kdo dělá jógu, musí být vegan. Máte taky nějaké důvody, proč jste pořád ještě nezačali? V článku vám vyložíme, proč jsou všechny obavy zbytečné.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz