Yogacentrum Hlavní menu

Jógologie: Nedosáhnete? Nevadí!

Silvie Mitlenerová 10. 08. 2017
Jógologie: Nedosáhnete? Nevadí!

Na Jóga blogu pokračuje malý vzdělávací seriál. V Jógologii postupně rozebíráme nejčastější problémy jogínů a jogínek a podíváme se na nejlepší řešení. Vše odzkoušeno jógou a prověřeno mnoha hodinami na podložce! Ve čtvrtém díle se podíváme na problémy s flexibilitou a rozsahem.

Téma: Nedosáhnete? Nevadí!

Internet je plný fotografií jogínek a jogínů s nohama za krkem, ve stoji na hlavě, s tak propletenými končetinami, že se nedá poznat, která je levá přední a která pravá zadní. Na cvičení jógy ale NENÍ POTŘEBA hypermobilita nebo trénování od útlého dětství.

Rychlé řešení

využití jógových pomůcek v praxiPodobně jako při bolesti kloubů doporučujeme využít všechny pomůcky, které v jógovém sále najdete. Bloky, cihličky, polštáře a bolstry pomůžou a podpoří tam, kde svaly a úpony zatím nedostačují.

Systematické řešení

cvíčení jógy na zkrácené svaly Trpělivost přináší růže. Samozřejmě každý má nějakou osobní pružnost a pohyblivost, za kterou už nejde jít. Nicméně pravidelné a dlouhodobé cvičení těch typů jógy, které s flexibilitou pracují, vede k solidním výsledkům.

Otestujte také sami sebe, možná vám pomůže lekce v horkém sále ‒ nebo změna času? Někdo se cítí uvolněněji po ránu, jiní lidé naopak ranní ztuhlost rozhýbou až během dne a teprve večer mohou flexibilitu dále rozšiřovat jógou.

Yin jóga

protažení svalů pomocí yin jógySpeciální tip od znalců: pro podpoření protažení doporučujeme do týdenního rozvrhu zakomponovat yin jógu. Při pravidelném praktikování terapeuticky vylepší flexibilitu každého jogína a každé jogínky. Učíme v Holešovicích i v Ďáblicích, a také v hot verzích!


Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Jógují rodiče, jógují děti!

Yogacentrum naslouchá svým klientům a přináší novinky do rozvrhu: lekce pro rodiče s dětmi. Od batolat po puberťáky – pro každého máme něco!

Velká vánoční inspirace

Jak se staví Yogashop

Nejdůležitější pražská jógová adresa: Jateční 1615/45, Praha 7. Právě tam od začátku srpna funguje kamenný Yogashop! Cesta k němu trvala Janě Smažíkové 17 let. Jak to všechno bylo?

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz