Yogacentrum Hlavní menu

Lvi, vlci a ježaté míčky – když přijdou děti na jógu

15. 05. 2018
Lvi, vlci a ježaté míčky – když přijdou děti na jógu

Vždycky ve středu odpoledne se Yogacentrum otevírá dalším věkovým kategoriím. Barbora Debnárová učí jógu pro rodiče s dětmi a abychom zjistili, jak vypadají ásany pro mrňata, vypravili jsme se na lekci s jogínkami Leontýnkou a Matyldou.

Maminka Kristýna vzkazuje za Leontýnku (2 roky):

Téměř dvouletá jogínka zahájila lekci s velkým nadšením, předvádění vlka, sovy a lva se zhostila bravurně, zejména akusticky. Také pohybově se snažila napodobit lektorku, i když k dokonalé ásaně to mělo ještě dost daleko. Každopádně ji úvodní cviky moc bavily. Poté přišly na řadu složitější pozice, s propracovanějším příběhem, který už byl na dvouletý mozeček trochu moc komplexní. Proto nad cvičením zvítězilo prozkoumávání šatních skříněk a dalšího vybavení Yogacentra. Já si mezitím zacvičila alespoň bez hemžícího se batolete na podložce. V závěru hodiny Bára rozdala dětem i maminkám ježaté míčky a začalo všeobecné masírování. To Leontýnku okamžitě pro jógu znovu nadchlo a vrátila se na podložku. Vzájemná masáž byla krásná varianta závěrečné relaxace. Obě s Leontýnkou jsme si lekci dost užily, i když každá po svém. Díky, Báro!


Kamarádka Silvie vzkazuje za Matyldu (5 let):

Matylda byla v Yogacentru hned jako doma. Moc se jí líbily skříňky v šatně, kam se celá vešla, líbil se jí obraz lesního potůčku na stěně i donesená designová podložka s růžovými trojúhelníčky. Pak došlo na samotné cvičení: zvířata se Matyldě zamlouvala, ať už lev, sova nebo šťastná a vzteklá kočička. A jak vypadá dětská pránájáma? Pořádně se syčí, houká a mňouká!

Lekce jógy pro rodiče s dětmi probíhá v uvolněné atmosféře. Kdo si potřebuje odskočit, odskočí si, kdo se potřebuje napít, napije se. Ostatní můžou třeba trochu pobíhat nebo si naopak sednout… Na závěr přichází relaxace s ježatým míčkem a Matylda se jí zhostila obzvlášť pečlivě. Zajímavé je, jak nabídka masáže děti zklidní. Funguje to jako kouzelná hůlka.

„Bára mluví tak zvláštně,“ zamýšlela se Matylda. „Asi proto, že mluví trochu česky a trochu slovensky.“ Naštěstí tam k tomu máme dospělé, kteří můžou s jazykovou bariérou pomoct. A druhá drobná výtka: v Yogacentru se nepůjčují růžové podložky s vílami!

Chcete si taky zpříjemnit středeční odpoledne s dětmi? Zajděte na jógu pro rodiče s dětmi od 2 do 5 let. A můžete být i prarodič, kamarádka nebo sousedka – Yogacentrum je otevřené všem!


Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Pod stromečkem 2019: vánoční inspirace

Jóga v těhotenství: Velkého břicha už se nebojím

Jak vypadá těhotný strom? A proč je velké břicho lepší než malé? Povídaly jsme si s Adélou Bukovskou, lektorkou gravid jógy.

Věčná otázka: Jak začít s jógou?

Jóga je samá filosofie, to není žádné cvičení. U jógy se musí stát na hlavě. Jogíni sedí v lotosovém květu a pořád dokola zpívají. Kdo dělá jógu, musí být vegan. Máte taky nějaké důvody, proč jste pořád ještě nezačali? V článku vám vyložíme, proč jsou všechny obavy zbytečné.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz