Yogacentrum Hlavní menu

Lekce jógy pro psy

01. 04. 2016
Lekce jógy pro psy

Prospěšné účinky jógy jsou známé již celá staletí. Blahodárný vliv na psychiku i fyzické tělo ale nemá jen pro lidi. Ukázalo se, že také psi jsou z dnešního rychlého životního tempa ve stresu a aktivní odpočinek jim svědčí. Psi, kteří pravidelně cvičí, jsou ve skvělé kondici a dožívají se vyššího věku. Kromě toho jsou psychicky odolnější, lépe navazují kontakty s jinými psy a také lépe snášejí krátkodobé odloučení od svých páníčků.

Ideální je jóga například pro psy, kteří sami doma štěkají a vyjí, špatně se v parku socializují či trpí úzkostmi a nemají radost ze života. Během lekcí bude brán ohled na jednotlivé klienty, proto se můžou přihlásit i pejsci trpící nadváhou či pokročilého věku.

Yogacentrum se připojilo ke světovým jógovým studiím, které tyto lekce nabízejí a od dubna můžete se svými čtyřnohými kamarády navštěvovat lekce jógy pro psy. Psí jógu povede zkušená lektorka Lucina.


Lektorka lekcí

Lucina je krátkostrstý jezevčík a s jógou se potkává celý svůj život (a to především v domácnosti Smažíků). Od mala sledovala páníčky při praktikování nejrůznějších stylů, má tedy výbornou teoretickou průpravu. Před několika lety sama vyzkoušela jógu na vlastním těle a protažení těla od čumáku po ocásek pro ní byl přelomovým zážitek. O józe říká: “Díky józe jsem našla své pravé já. Uvědomila jsem si, kdo jsem, našla své kořeny a díky nim i směr dalšího růstu. Učí mě žít přítomností.”


Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Věčná otázka: Jak začít s jógou?

Jóga je samá filosofie, to není žádné cvičení. U jógy se musí stát na hlavě. Jogíni sedí v lotosovém květu a pořád dokola zpívají. Kdo dělá jógu, musí být vegan. Máte taky nějaké důvody, proč jste pořád ještě nezačali? V článku vám vyložíme, proč jsou všechny obavy zbytečné.

5 jógových rande, která vám otevřou čakry

Je léto, čas lásek a seznamování. Přemýšlíte, jak skloubit flirt a jógu? My jsme taky přemýšleli a sepsali jsme hned pět tipů na jógová rande.

Lvi, vlci a ježaté míčky – když přijdou děti na jógu

Vždycky ve středu odpoledne se Yogacentrum otevírá dalším věkovým kategoriím. Barbora Debnárová učí jógu pro rodiče s dětmi a abychom zjistili, jak vypadají ásany pro mrňata, vypravili jsme se na lekci s jogínkami Leontýnkou a Matyldou.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz