Yogacentrum Hlavní menu

Jak vybrat správnou jóga podložku

11. 12. 2012
Jak vybrat správnou jóga podložku

Podložka na jógu je základní vybavení každého jógína. Díky ní bude cvičení pohodlnější, komfortnější a budete se moct soustředit jen na ně.

Proč si koupit jóga podložku? Jak se zorientovat v široké nabídce? Jaké rozdíly jsou mezi jednotlivými materiály? Seznamte se s kompletní nabídkou podložek na jógu a vyberte si pro sebe tu pravou.

Proč si zakoupit vlastní podložku?
I když na většině lekcí si můžete cvičební podložku zapůjčit, existuje mnoho důvodů, proč si zakoupit vlastní. Používání vlastní yoga podložky je v první řadě hygieničtější - cvičíte na ní pouze vy a podložku můžete vyčistit dle své potřeby. Navíc můžete pohodlně cvičit i doma, případně si s sebou podložku kamkoliv vzít, třeba na chalupu či na dovolenou.

K čemu se podložky používají?
Kdo jógu někdy cvičil, ví, že na podložce probíhá naprostá většina celé lekce. Takzvaná yogamatka Vám poskytne potřebné pohodlí, existují i podložky s pruhy, které znázorňují správné umístění nohou a rukou a usnadňují tak začátečníkům cvičení. Na podložce se během jógy sedí, leží i stojí. Proto je důležité vybrat si pro sebe tu pravou.

Hlavní výhody a nevýhody jednotlivých materiálů:

Jutové podložky Jutové podložky na jógu
100% přírodní
ekologické
vyšší váha
nižší životnost než u plastových podložek


Podložky z PVCJógové podložky z PVC
nízká váha
nevyžadují zvláštní péči
nejsou z přírodního materiálu


Korková podložkaKoberečky na jógu
tradiční způsob praktikování jógy
nejsou vhodné pro začátečníky – cvičení je obtížnější

Eko podložky na jógu Eko podložky na jógu
ekologické a přírodní
neklouzavé
vyšší cenaPodložku na jógu si můžete vybírat podle svých specifických potřeb, oblíbeného druhu jógy či náročnosti údržby.Je dobré si předem zjistit, jak se o svou jógovou podložku starat. Většina jóga i fitness podložek se dá prát v pračce na 30 °C, ruční praní vyžaduje korková yoga podložka a podložka Ashtanga.

Pokud jste propadli jednomu typu jógy, můžete výběr podložky přizpůsobit jeho potřebám.
Ke cvičení HOT jógy a HOT power jógy se nejlépe hodí podložka Eco natur. Je neklouzavá, což v horké místnosti jistě oceníte.
Pokud cvičíte Hatha jógu, můžete vybírat dle libosti. Hodí se na ni Eco natur, jutové podložky, Asana, podložky Yogacentrum a mnohé další.
Stejně tak v případě dynamických jógových forem - pro tento typ cvičení není příliš vhodná podložka Asana, jinak si můžete vybírat podle vlastního vkusu a potřeb.
Všechny podložky můžete použít také jako podložky na pilates.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Pod stromečkem 2019: vánoční inspirace

Jóga v těhotenství: Velkého břicha už se nebojím

Jak vypadá těhotný strom? A proč je velké břicho lepší než malé? Povídaly jsme si s Adélou Bukovskou, lektorkou gravid jógy.

Věčná otázka: Jak začít s jógou?

Jóga je samá filosofie, to není žádné cvičení. U jógy se musí stát na hlavě. Jogíni sedí v lotosovém květu a pořád dokola zpívají. Kdo dělá jógu, musí být vegan. Máte taky nějaké důvody, proč jste pořád ještě nezačali? V článku vám vyložíme, proč jsou všechny obavy zbytečné.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz