Yogacentrum Hlavní menu

Jak vybrat správnou jóga podložku

Silvie Mitlenerová 11. 12. 2012
Jak vybrat správnou jóga podložku

Podložka na jógu je základní vybavení každého jógína. Díky ní bude cvičení pohodlnější, komfortnější a budete se moct soustředit jen na ně.

Proč si koupit jóga podložku? Jak se zorientovat v široké nabídce? Jaké rozdíly jsou mezi jednotlivými materiály? Seznamte se s kompletní nabídkou podložek na jógu a vyberte si pro sebe tu pravou.

Proč si zakoupit vlastní podložku?
I když na většině lekcí si můžete cvičební podložku zapůjčit, existuje mnoho důvodů, proč si zakoupit vlastní. Používání vlastní yoga podložky je v první řadě hygieničtější - cvičíte na ní pouze vy a podložku můžete vyčistit dle své potřeby. Navíc můžete pohodlně cvičit i doma, případně si s sebou podložku kamkoliv vzít, třeba na chalupu či na dovolenou.

K čemu se podložky používají?
Kdo jógu někdy cvičil, ví, že na podložce probíhá naprostá většina celé lekce. Takzvaná yogamatka Vám poskytne potřebné pohodlí, existují i podložky s pruhy, které znázorňují správné umístění nohou a rukou a usnadňují tak začátečníkům cvičení. Na podložce se během jógy sedí, leží i stojí. Proto je důležité vybrat si pro sebe tu pravou.

Hlavní výhody a nevýhody jednotlivých materiálů:

Jutové podložky Jutové podložky na jógu
100% přírodní
ekologické
vyšší váha
nižší životnost než u plastových podložek


Podložky z PVCJógové podložky z PVC
nízká váha
nevyžadují zvláštní péči
nejsou z přírodního materiálu


Korková podložkaKoberečky na jógu
tradiční způsob praktikování jógy
nejsou vhodné pro začátečníky – cvičení je obtížnější

Eko podložky na jógu Eko podložky na jógu
ekologické a přírodní
neklouzavé
vyšší cenaPodložku na jógu si můžete vybírat podle svých specifických potřeb, oblíbeného druhu jógy či náročnosti údržby.Je dobré si předem zjistit, jak se o svou jógovou podložku starat. Většina jóga i fitness podložek se dá prát v pračce na 30 °C, ruční praní vyžaduje korková yoga podložka a podložka Ashtanga.

Pokud jste propadli jednomu typu jógy, můžete výběr podložky přizpůsobit jeho potřebám.
Ke cvičení HOT jógy a HOT power jógy se nejlépe hodí podložka Eco natur. Je neklouzavá, což v horké místnosti jistě oceníte.
Pokud cvičíte Hatha jógu, můžete vybírat dle libosti. Hodí se na ni Eco natur, jutové podložky, Asana, podložky Yogacentrum a mnohé další.
Stejně tak v případě dynamických jógových forem - pro tento typ cvičení není příliš vhodná podložka Asana, jinak si můžete vybírat podle vlastního vkusu a potřeb.
Všechny podložky můžete použít také jako podložky na pilates.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Lvi, vlci a ježaté míčky – když přijdou děti na jógu

Vždycky ve středu odpoledne se Yogacentrum otevírá dalším věkovým kategoriím. Barbora Debnárová učí jógu pro rodiče s dětmi a abychom zjistili, jak vypadají ásany pro mrňata, vypravili jsme se na lekci s jogínkami Leontýnkou a Matyldou.

Jógují rodiče, jógují děti!

Yogacentrum naslouchá svým klientům a přináší novinky do rozvrhu: lekce pro rodiče s dětmi. Od batolat po puberťáky – pro každého máme něco!

Velká vánoční inspirace

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz