Yogacentrum Hlavní menu

Víkendový seminář „Hormonální jógové terapie pro diabetiky dle Dinah Rodrigues“

Vyučuje: Aneta Čadilová (certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro diabetiky dle Dinah Rodrigues)


Cena: 2.200,- (zahrnuje podklady pro domácí cvičení)


Časový rozvrh: sobota 9:00 – 15:30, neděle 9:00 – 13:00

Hormonální jóga vznikla díky více jak 25leté práci Dinah Rodrigues, doktorky filozofie a psychologie. Dinah se jógovou terapií zabývá přes 50 let. Svoji osobní zkušenost s cvičením se rozhodla systemizovat a vytvořila unikátní sestavy harmonizující hormonální systém žen, mužů i diabetiků. Od roku 1993 vede v Brazílii a Evropě kurzy a semináře pro odbornou veřejnost a vzdělává certifikované lektory.

Hormonální jógová terapie pro diabetiky je velmi silná a účinná technika, která reaktivuje žlázy s vnitřní sekrecí: pankreas, štítnou žlázu a hypofýzu, harmonizuje hormonální systém a pomáhá udržovat hladinu krevního cukru. Není náhradou léčby, ale pomáhá onemocnění lépe zvládat a mít metabolismus lépe pod kontrolou.
Hormonální jógová terapie výrazně eliminuje důsledky stresu, který ovlivňuje rozvoj onemocnění. Hormonální jógová terapie dodává organismu zdraví a obnovuje vitalitu.

Kdy terapie diabetikům pomáhá? Pro koho z diabetiků je hormonální terapie určena? Kdo by se ji měl naučit a pravidelně praktikovat?Na dvoudenním semináři se naučíte ucelenou sestavu pro domácí praxi, dále cviky proti stresu. Dlouhodobý stres negativně ovlivňuje náš hormonální systém, proto je vhodné tyto cviky zařadit do denního programu.  Ucelenou sestavu dostanete také v tištěné formě. Cviky jsou velmi jednoduché a můžou je cvičit i lidé, kteří nemají žádné zkušenosti s jógou.

Použité techniky:
Dynamické jógové cviky (ásany)- vybrané z hathajógy a kundalini jógy.
Intenzivní dechová cvičení (pránájáma) - pro lepší masáž žláz, které produkují hormony.
Tibetské techniky
Mudry, bandhy


Absolvování tohoto semináře neopravňuje k další výuce sestavy Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues! Jedinou školitelkou lektorů HJ je Dinah Rodrigues.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Mezinárodní den jógy

Jeden z nejnověji vyhlášených mezinárodních dnů připadá na 21. června. Slavíme svátek všech jogínů! Yogacentrum Holešovice slaví hned nadvakrát. Připojte se k nám v Holešovicích nebo ve Stromovce!

Workshop tree yogy

Teplé jarní počasí láká mnohem víc do přírody než do jógového sálu. Nechceme naše milé jogíny a jogínky trápit mezi čtyřmi stěnami, proto od jara 2017 najdete v programu Yogacentra světovou novinku: TREE YOGU.

Co to bude? Jógové menu, prosím!

Ráno je tma, chladno a tělo se vzpírá. K večeru se otevírají divadla a kina, chodí se na večeře a domů je to někdy příliš daleko, nebo naopak už úplně blizoučko… Povedlo se vám začít plnit jógová předsevzetí verze 2017? Jestli ne, zamyslete se nad poledními lekcemi.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz