Yogacentrum Hlavní menu

Víkendový seminář „Hormonální jógové terapie pro diabetiky dle Dinah Rodrigues“

Vyučuje: Aneta Čadilová (certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro diabetiky dle Dinah Rodrigues)


Cena: 2.200,- (zahrnuje podklady pro domácí cvičení)


Časový rozvrh: sobota 9:00 – 15:30, neděle 9:00 – 13:00

Hormonální jóga vznikla díky více jak 25leté práci Dinah Rodrigues, doktorky filozofie a psychologie. Dinah se jógovou terapií zabývá přes 50 let. Svoji osobní zkušenost s cvičením se rozhodla systemizovat a vytvořila unikátní sestavy harmonizující hormonální systém žen, mužů i diabetiků. Od roku 1993 vede v Brazílii a Evropě kurzy a semináře pro odbornou veřejnost a vzdělává certifikované lektory.

Hormonální jógová terapie pro diabetiky je velmi silná a účinná technika, která reaktivuje žlázy s vnitřní sekrecí: pankreas, štítnou žlázu a hypofýzu, harmonizuje hormonální systém a pomáhá udržovat hladinu krevního cukru. Není náhradou léčby, ale pomáhá onemocnění lépe zvládat a mít metabolismus lépe pod kontrolou.
Hormonální jógová terapie výrazně eliminuje důsledky stresu, který ovlivňuje rozvoj onemocnění. Hormonální jógová terapie dodává organismu zdraví a obnovuje vitalitu.

Kdy terapie diabetikům pomáhá? Pro koho z diabetiků je hormonální terapie určena? Kdo by se ji měl naučit a pravidelně praktikovat?Na dvoudenním semináři se naučíte ucelenou sestavu pro domácí praxi, dále cviky proti stresu. Dlouhodobý stres negativně ovlivňuje náš hormonální systém, proto je vhodné tyto cviky zařadit do denního programu.  Ucelenou sestavu dostanete také v tištěné formě. Cviky jsou velmi jednoduché a můžou je cvičit i lidé, kteří nemají žádné zkušenosti s jógou.

Použité techniky:
Dynamické jógové cviky (ásany)- vybrané z hathajógy a kundalini jógy.
Intenzivní dechová cvičení (pránájáma) - pro lepší masáž žláz, které produkují hormony.
Tibetské techniky
Mudry, bandhy


Absolvování tohoto semináře neopravňuje k další výuce sestavy Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues! Jedinou školitelkou lektorů HJ je Dinah Rodrigues.

Buďte s Yogacentrem
ve spojení

Jóga blog

Pod stromečkem 2019: vánoční inspirace

Jóga v těhotenství: Velkého břicha už se nebojím

Jak vypadá těhotný strom? A proč je velké břicho lepší než malé? Povídaly jsme si s Adélou Bukovskou, lektorkou gravid jógy.

Věčná otázka: Jak začít s jógou?

Jóga je samá filosofie, to není žádné cvičení. U jógy se musí stát na hlavě. Jogíni sedí v lotosovém květu a pořád dokola zpívají. Kdo dělá jógu, musí být vegan. Máte taky nějaké důvody, proč jste pořád ještě nezačali? V článku vám vyložíme, proč jsou všechny obavy zbytečné.

Celý blog

YC na Facebooku

Newsletter

Chcete dostávat novinky a akce Yogacentra na e-mail? Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu:

Také jsme na

Youtube Instagram Google+

Udělejte si radost
v našem jóga obchodu

a další na yogashop.cz